Гелеві нігті: краса з розумом

загрузка...

Слово «гель», використовуване по відношенню до нігтів , може саме по собі вводити в оману. Воно відноситься до фізичного стану продукту, застосовуваного для нарощування нігтів, але з плином часу його почали використовувати для опису самих штучних нігтів.

Вперше послуга з нарощування гелевих нігтів була запропонована на початку вісімдесятих років у США, але тоді вона мала обмежений успіх.

У той час виробники гелевих ламп і самих гелів ще не об’єднали зусилля, не усвідомлюючи необхідність точної відповідності інтенсивності світла ламп і фотоініціатори гелю. Як фахівці з гелевому нарощуванню, так і їх клієнти невдовзі зрозуміли, що використання невідповідної лампи або занадто великої кількості гелю викликає відчуття печіння на кінчиках пальців у клієнтів. Крім того, можливості отримувати інформації про новий спосіб нарощування нігтів були обмежені і технологи самі погано розуміли продукт, з яким доводилося працювати.

В кінці 1990 років з’явилися поліпшені гелі, лампи, а також докладні інструкції та навчальні курси з нарощування гелевих нігтів. До теперішнього часу гелеві нігті стали популярні в багатьох країнах світу.

Основи

Гель, використовуваний для штучного нарощування нігтів — це напівтверда суміш олігомерів та мономерів, яка при впливі альфа-ультрафіолетових променів твердне і стає полімером. До складу гелів входять:

 • фотоініціатори (речовини, абсорбуючі світло і конвертують його в енергію, необхідну для нормального протікання процесу полімеризації)
 • Стабілізатори (хімічні сполуки, що запобігають дисколорація)
 • Інгібітори (речовини, які не дають гелю передчасно затвердіти)
 • Гелеві лампи випромінюють світло того спектру, який необхідний для активізації фотоініціатори. Більшість гелів містять фотоініціатори, які реагують на світло з довжиною хвиль від 340 до 380 нанометрів. В одній гелевій лампі може бути від двох до п’яти ламп, у більшості з них — три або чотири.

  Лампи

  Велике значення має те, як близько до нігтям знаходяться лампи. При кожному подвоєнні дистанції між ними інтенсивність ламп знижується на 75%. На ніготь, який знаходиться в чотирьох сантиметрах від лампи, виявляється в три рази більш сильний вплив світлової енергії, ніж на ніготь, який знаходиться в восьми сантиметрах від лампи.

  В даний час використовуються ультрафіолетові та світлодіодні гелеві лампи.

  На електромагнітному спектрі довжина світлових хвиль ультрафіолетового вивчення складає від 100 до 400 нанометрів. Більшу частину цих хвиль людське око не бачить. Фіолетове світло, який ви бачите в гелевих лампах — самий крайній світло цього відрізка спектра; той світ, який впливає на фотоініціатори, для нас невидимий. Світлодіодні лампи випромінюють альфа-ультрафіолетові промені в певній кількості, тому в них гель висихає значно швидше, ніж в ультрафіолетових лампах. Більшість ультрафіолетових гелів висихають при впливі світлових хвиль довжиною 350 нанометрів, а діапазон довжини світлових хвиль ультрафіолетових ламп становить від 320 до 400 нм. Гелі, які підходять для використання в світлодіодних лампах, активізуються під впливом світлових хвиль довжиною 375 нм. Діапазон світлодіодних гелевих ламп становить від 370 до 380 нм. Незважаючи на такі показники, сказати однозначно, яка лампа є кращою, неможливо. В ідеалі у майстра повинна бути і ультрафіолетова, і світлодіодна лампа, щоб йому не доводилося обмежувати себе у виборі продуктів, з якими можна працювати при нарощуванні гелевих нігтів.

  Як нігтьових технологів, так і їх постійних клієнтів, турбує питання, чи можуть гелеві лампи викликати рак. Згідно з проеденими дослідженнями, випромінювання цих ламп занадто слабо, тому ймовірність розвитку злоякісних пухлин у тих, хто постійно працює з цими лампами, не вище, ніж в інших людей.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.