Гексикон: універсальний помічник

загрузка...

Гексикон випускається в розчині і гелі для місцевого застосування і є препаратом, який застосовується для зовнішнього лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок. Особливо широке застосування він знайшов в екстреній профілактиці інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Діючою речовиною Гексикон є хлоргексидину біглюконат, який має виражену антимікробну дію по відношенню до багатьох бактеріям, що викликають шкірні інфекції та інфекції, що передаються статевим шляхом. Чутливими до нього є бактерії — збудники сифілісу, гонореї, хламідіозу, уреаплазмоза, гарднереллеза, деякі види стафілокока, стрептокока і інші збудники інфекцій. Він пригнічує життєдіяльність деяких найпростіших (збудників трихомоніазу) та вірусів простого герпесу типу 2.

Механізм дії Гексикон

При нанесенні на шкіру та слизові оболонки Гексикон вбиває всю чутливу до нього мікрофлору, зберігаючи при цьому активність у присутності крові і продуктів запалення (наприклад, гною).

Препарат практично не всмоктується в кров, а то незначна кількість, яке все ж всмоктується з поверхні шкіри і слизових оболонок, в подальшому виводиться з сечею, не надаючи на організм загальної дії. Антибактеріальну дію Гексикон посилюється при підвищенні температури, але при температурі вище стра градусів препарат розкладається.

Показання до застосування Гексикон

Показаннями до застосування Гексикон є різні інфекції шкіри та слизових. Але найчастіше він застосовується для екстреної профілактики статевих інфекцій (наприклад, після згвалтування). У цьому випадку його потрібно використовувати не пізніше, ніж через дві години після статевого акту. Для цього 2 мл розчину Гексикон за допомогою спеціальної насадки вливають в сечівник чоловіків. При обробці жінок їм вводиться 1 мл розчину в сечівник і близько 10 мл у піхву. І чоловіки, і жінки повинні затримати цей розчин на дві — три хвилини, що краще зробити в положенні лежачи на спині. Після цього потрібно протерти шкіру в області зовнішніх статевих органів і стегон серветкою, змоченою в розчині Гексикон. Коли обробка закінчиться, не можна буде мочитися протягом двох годин.

Лікування будь-яких статевих інфекцій Гексикон проводиться тільки за призначенням лікаря, так як перед цим потрібно проведення лабораторного дослідження з метою ідентифікації збудника інфекції і його чутливості до антибактеріальних засобів. Крім того, одними зовнішніми засобами при лікуванні цих інфекцій майже ніколи не вдається обійтися. У такому випадку Гексикон входить до складу комплексної терапії, його застосовують як у вигляді розчину, так і у вигляді гелю.

Застосовується Гексикон і для лікування гнійних інфекцій шкіри (фурункулів, панариціїв, маститів), гнійних ран, післяопераційних ран, опіків у вигляді зрошень, аплікацій розчину або нанесення гелю. У цьому випадку також потрібно попереднє лабораторне дослідження біологічного матеріалу (наприклад, виділень з рани). При цьому потрібно особливо обережно використовувати препарат у випадку, якщо у потерпілого є відкрита черепно-мозкова травма або пошкодження спинного мозку — попадання в цю область Гексикон вкрай небажано.

У стоматології Гексикон застосовується для лікування різних інфекцій пародонту (тканин, що оточують зуб) і слизової оболонки порожнини рота. Його застосовують як полоскання при стоматитах, гінгівітах, пародонтитах.

Протипоказання до застосування Гексикон

Протипоказаннями до застосування Гексикон є дерматити (запалення шкіри неінфекційного характеру), алергічні реакції, індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Слід дотримуватися особливої обережності при лікуванні дітей, оскільки Гексикон не повинен потрапляти в очі, у відкриті рани та у вухо, якщо є підозра на розрив барабанної перетинки. Якщо Гексикон потрапив в очі, то їх потрібно ретельно промити проточною водою.

Не можна застосовувати Гексикон одночасно з нанесенням на шкіру або слизові оболонки йоду. Перед нанесенням на шкіру Гексикон потрібно змити мило і будь-які інші миючі засоби — вони знижують ефективність Гексикон, тоді як спирт підсилює його ефективність.

При вагітності і в період лактації Гексикон можна використовувати тільки в якості розчину, який має мінімальну всмоктуваність.

При застосуванні Гексикон можлива поява побічних ефектів у вигляді печіння, свербежу, сухості та подразнення шкіри, липкості шкіри рук протягом декількох хвилин після застосування препарату, а також різного виду алергічних реакцій, в тому числі на сонячне світло, але все це швидко минає після відміни препарату. Після полоскання Гексикон порожнини рота можливі зміни забарвлення зубів, відкладення зубного каменю, зміни смаку, але все це також швидко проходить.

Так як препарат застосовується зовнішньо і майже не всмоктується в кров, передозувань його досі не було зафіксовано.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.