Гексикон при вагітності: препарат для зовнішнього застосування

Гексикон — це препарат для зовнішнього застосування, який використовується в лікуванні різних інфекцій. А при вагітності, як відомо, вся прихована інфекція в більшості випадків виявляється, тому Гексикон часто застосовується при лікуванні гінекологічних інфекцій у вагітних.

Чому у вагітних часто виникають інфекції

Основна причина частого виникнення інфекцій у вагітних жінок полягає в тому, що під час вагітності під впливом гормонів знижується імунітет. Це фізіологічна реакція: зниження імунітету необхідно для того, щоб захистити зародок від дії захисних сил організму, які сприймають його як чужорідна речовина і можуть викликати мимовільний аборт.

Так як імунітет знижується, активізується вся умовно-патогенна мікрофлора, що мешкає на шкірі і слизових оболонках, яка починає бурхливо розмножуватися. Саме тому й можуть виникати запальні процеси. Якщо ж у жінки в минулому були запальні процеси, і вони залишилися не долеченнимі, то вони також можуть поновитися.

Як діє Гексикон на організм вагітної жінки

Гексикон — це антисептичний препарат, який пригнічує життєдіяльність більшості мікроорганізмів, що викликають статеві інфекції — сифіліс, гонорею, хламідіоз, трихомоніаз, простий герпес, тобто він діє не тільки на бактерії, але і на інші види мікроорганізмів, наприклад, на деякі найпростіші і віруси. Він також активний відносно більшості видів стафілококів і стрептококів.

Перевагою Гексикон в лікуванні вагітних жінок є те, що він застосовується тільки місцево (в області зовнішніх статевих органів) і зовнішньо (на шкірі). При цьому він практично не всмоктується в кров, особливо, якщо застосовується у вигляді розчину. Тому саме у вигляді розчину і вагінальних свічок Гексикон дозволено застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Показання та протипоказання для застосування Гексикон

Гексикон вагітним жінкам застосовують тільки за призначенням лікаря і після попереднього лабораторного обстеження при вульвовагинитах (запаленні зовнішніх статевих органів) і уретритах (запаленні сечовивідного каналу) різного походження.

При появі різної інфекції на шкірі Гексикон в розчині вагітним жінкам теж можна застосовувати. Його застосовують при фурункульозі, панариціїв, гнійних ранах, інфікованих опіках.

Вагінальні свічки Гексикон застосовуються вагітним жінкам в наступних випадках:

 • в екстрених випадках для попередження статевих інфекцій (наприклад, після згвалтування), при цьому свічки необхідно використовувати не пізніше, ніж через дві години після статевого акту, до того, як збудники інфекцій встигнуть проникнути глибоко в тканини;
 • для профілактики попадання інфекції в статеві шляхи при проведенні різних діагностичних досліджень;
 • при лікуванні бактеріального вагінозу (дисбактеріозу піхви);
 • для лікування вульвовагініту (запалення зовнішніх статевих органів і піхви) і цервіціта (запалення каналу шийки матки) різного походження, ерозій шийки матки, свербежу зовнішніх статевих органів.
 • Протипоказаннями для застосування Гексикон є підвищена чутливість до компонентів препарату, а також застосування Гексикон у вигляді гелю.

  Як застосовувати Гексикон

  Гексикон у вигляді розчину для зовнішнього застосування вводиться шляхом уприскування в зовнішній отвір сечівника і в піхву. При шкірних інфекціях розчин Гексикон застосовується у вигляді зрошень і аплікацій, при стоматитах і гінгівітах — у вигляді полоскань.

  При вульвовагинитах і бактеріальний вагіноз застосовують вагінальні свічки Гексикон, які вводяться глибоко всередину піхви по одній свічці двічі на день протягом семи днів, але за призначенням лікаря курс лікування може бути продовжений до двадцяти днів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.