Гексикон — побічна дія: мінімальний вплив

загрузка...

Гексикон — це лікарський препарат для місцевого застосування, який справляє гарне профілактичну дію при загрозі зараження статевими інфекціями після незахищеного статевого контакту. Застосовують його і для лікування деяких видів інфекцій.

Фармакологічна дія

Діючою речовиною Гексикон є хлоргексидину біглюконат — антисептик, активний проти грамнегативних, грампозитивних бактерій і найпростіших. Гексикон ефективний при інфекціях, спричинених Chlamydia spp., Treponema pallidum, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma spp., Gardnerella vaginalis, Trichomonas vaginalis, Bacteroides fragilis. До Хлоргексидину біглюконат малочутливі деякі штами Proteus spp. і Pseudomonas spp. Гексикон практично не діє на нормальну мікрофлору піхви (лактобактерії). Кислотостійкі види бактерій, віруси, гриби та спори бактерій до препарату стійкі. У присутності гною і крові Гексикон демонструє знижену активність.

Показання до застосування

 • профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес);
 • бактеріальний вагіноз;
 • свербіж вульви;
 • профілактика інфекційно-запальних ускладнень у акушерстві-гінекології (перед оперативним лікуванням гінекологічних захворювань, перед пологами та абортом, до і після установки внутрішньоматкової спіралі, до та після діатермокоагуляції шийки матки, перед внутрішньоматковими дослідженнями);
 • екзо-і ендоцервіцити, вагініти (у тому числі неспецифічні, змішані, трихомонадний);
 • кольпіти (у тому числі неспецифічні, змішані, гонорейні, трихомонадний);
 • в стоматології (полоскання, зрошення або аплікації) при гінгівіті, стоматиті, афтах, пародонтиті, альвеоліті;
 • дезінфекція гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь;
 • інфекції шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві та гінекології, урології (уретрити, уретропростатитів).
 • Як діє Гексикон

  Гексикон (хлоргексидин) — це антисептичний засіб для місцевого застосування. Випускається Гексикон у вагінальних свічках і у вигляді гелю для місцевого застосування. Гексикон пригнічує життєдіяльність більшості збудників статевих інфекцій, тому його часто застосовують як профілактичний засіб після незахищених статевих контактів. Лікування статевих інфекцій одним Гексикон не проводиться, для цього існують спеціально розроблені для кожного виду інфекції схеми лікування.

  Якщо ввести вагінальну свічку з Гексикон протягом двох годин після статевого контакту, то це здатне попередити такі захворювання, як сифіліс, гонорея, трихомоніаз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, хломідіаз, генітальний герпес.

  Гель Гексикон застосовується для лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок.

  До Гексикон нечутливі всі види грибів. Вважається, що до нього нечутливі і кислотостійкі бактерії піхви (лактобактерії), але це якщо використовувати препарат правильно, за призначенням лікаря.

  Гексикон володіє також сперміцидним дією — він руйнує мембрани сперматозоїдів і порушує їх клітинний обмін.

  Показання та протипоказання для застосування Гексикон

  Гексикон у вагінальних свічках застосовується для профілактики статевих інфекцій, лікування кольпітів і цервіцитів (запальних процесів піхви і шийки матки), для профілактики інфекційно-запальних захворювань до і після абортів, пологів, гінекологічних операцій і маніпуляцій. Крім того, свічок Гексикон застосовуються як місцевий контрацептив в тому випадку, якщо жінці протипоказані гормональні і внутрішньоматкові контрацептиви.

  Гексикон у вигляді гелю застосовується для лікування кольпітів у жінок, баланітом і баланопоститів у чоловіків. У стоматології гель Гексикон застосовують для лікування запальних процесів ясен, стоматитів, запальних процесів в околозубних тканинах (пародонтитів). Можна лікувати таким гелем і шкірні захворювання — гнійничкові висипання, стрептококову шкірну інфекцію (імпетиго), різного роду нагноєння м’яких тканин, попрілості. Особливістю Гексикон є збереження їм активності в присутності кров’янистих і гнійних виділень.

  Протипоказанням для застосування Гексикон є підвищена чутливість до компонентів препарату. Не призначають Гексикон дівчаткам до початку першої менструації (менархе). Гель Гексикон з обережністю застосовують дітям. При вагітності та годуванні дитини грудьми Гексикон застосовувати можна.

  Побічна дія Гексикон

  При застосуванні Гексикон можлива поява сухості шкіри або слизових оболонок, яка з часом може перейти в роздратування, в тому числі в контактний дерматит — захворювання шкіри, викликане механічним або хімічним роздратуванням.

  Можливі також алергічні реакції, які завжди супроводжуються печінням і сверблячкою. У тому числі алергічні реакції можуть розвиватися на сонячний і штучний світло — фотосенсибілізація.

  При лікуванні запалення ясен (гінгівітів) може з’явитися негарне фарбування емалі зубів, відкладення зубного каменю, порушення смакових відчуттів.

  Гексикон не можна застосовувати разом з милами та детергентами, які містять аніонну групу (сапоніни, натрію лаурилсульфат, натрію карбоксиметилцелюлоза — всі ці речовини можуть міститися в шампунях і гелях для душу). Ці речовини позбавляють Гексикон активності як антисептика. У зв’язку з цим потрібно добре змивати з шкіри і слизових оболонок миючі засоби. Спиртовмісні засоби, навпаки, посилюють ефективність Гексикон.

  Гель Гексикон може викликати значне подразнення кон’юнктиви, тому при попаданні його в очі, слід промити їх під проточною водою.

  Протипоказання до застосування

 • алергія на хлоргексидин;
 • гіперчутливість до компонентів препарату;
 • дитячий вік.
 • Запобіжні заходи

 • Не рекомендується застосовувати Гексикон в період вагітності та годування груддю.
 • Побічна дія

  Побічні ефекти Гексикон індивідуальні; зазначені нижче побічні ефекти спостерігаються в рідких випадках і швидко проходять.

 • алергічні реакції (свербіж в області статевих органів) рідкісні і зникають після відміни препарату;
 • сухість шкіри;
 • дерматит;
 • фотосенсибілізація;
 • при лікуванні гінгівітів — фарбування емалі зубів, відкладення зубного каменю, порушення смаку;
 • липкість шкіри рук (протягом 3 — 5 хв).
 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  Перед застосуванням Гексикон обов’язково проконсультуйтеся у лікаря і повідомте йому про всі препарати та харчові добавки, які ви приймаєте. Клінічно значущих випадків взаємодії Гексикон з іншими лікарськими засобами не виявлено.

  Додаткові відомості

  Не можна застосовувати вагінальні свічки Гексикон в поєднанні з миючими засобами (детергентами і милом), які мають у складі аніонну групу (лаурилсульфат натрію, сапоніни, карбоксиметилцелюлоза натрію), якщо останні вводяться в піхву.

  Умови зберігання

  Гексикон слід зберігати в сухому, захищеному від дітей, світла і вологи місці при температурі не вище 25 ° С. Відпускається без рецепту.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.