Гексикон — молочницю не вилікувати

загрузка...

Гексикон — лікарський препарат, який особливо підійде для профілактики статевих інфекцій в разі незахищеного статевого контакту. Застосовують його і для лікування кольпітів, а також в якості місцевого контрацептиву. Але ось молочницю за допомогою Гексикон вилікувати неможливо.

Що таке молочниця, ніж вона викликається і чим лікується

молочниці прийнято називати кандидоз (кандидомікоз) піхви. Викликається він дріжджоподібними грибками роду Candida, які часто мешкають на слизових оболонках статевих органів жінок і чоловіків, не викликаючи при цьому захворювань. Але при ослабленні організму, наприклад, після якогось захворювання грибки починають швидко розмножуватися, у результаті чого з’являються ознаки молочниці.

Грибки роду Candida розмножуються і в тому випадку, якщо після лікування антибіотиками або іншими антибактеріальними препаратами значно зменшився обсяг природної мікрофлори, яка стримувала їх розмноження. Тому молочниця дуже часто виникає на тлі лікування різних інфекцій.

Ознаками молочниці є поява на слизових оболонках статевих органів одиничних сирнистий виду нальотів, які легко знімаються. Одночасно з’являються свербіння і паління в цій області. Якщо молочницю не лікувати, то нальоти розростаються, зливаються між собою і перетворюються в плівки, тісно спаяні зі слизовою оболонкою. Якщо такий наліт все ж зняти, то слизова оболонка буде кровоточити.

Лікують молочницю протигрибковими засобами, які можна приймати всередину і наносити місцево на слизові оболонки. Сьогодні найпоширенішим протигрибковим засобом для лікування молочниці є флуконазол (він випускається під багатьма назвами — Дифлюкан, Мікосіст), який досить прийняти лише один раз. Місцево для лікування молочниці використовують різні лікарські форми клотримазолу (вагінальні таблетки і крем).

Що буде, якщо лікувати молочницю Гексикон

Гексикон — це антисептик для місцевого застосування, який випускається у вагінальних свічках. Діючою речовиною Гексикон є хлоргексидину біглюконат який проявляє активність відносно різних грампозитивних і грамнегативних бактерій — збудників сифілісу, хламідіозу, гонореї, уреаплазмоза, трихомоніазу, гарднерельозу, вірусів герпесу.

Одночасно (хоч і в значно меншому ступені) він може пригнічувати життєдіяльність і природної мікрофлори піхви (кислотостійкі лактобактерії), яка забезпечує його чистоту, не дозволяючи занадто сильно розростатися умовно-патогенної мікрофлори. Виробники препарату в інструкції пишуть, що Гексикон не вбиває лактобактерії. Але якщо жінка лікується Гексикон самостійно, то де гарантія, що вона застосовує його правильно, в потрібній дозуванні і дотримується встановлену тривалість курсу?

А ось всі гриби, в тому числі роду Candida, до хлоргексидину нечутливі. Тому при застосуванні Гексикон бактеріальна мікрофлора піхви буде частково знищена, що викличе безперешкодне швидке розмноження дріжджоподібних грибків роду Candida, тобто різке посилення всіх проявів молочниці.

Гексикон володіє також і протизаплідним дією. Він здатний руйнувати сперматозоїди шляхом порушення проникності їх мембран і обміну речовин. Тому деякі жінки використовують його як місцеве сперматоцідное засіб.

Коли Гексикон допоможе

Гексикон широко використовують для профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом — хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніазу, гонореї, сифілісу, статевого герпесу. Він особливо ефективний протягом двох годин після незахищеного статевого акту, в цьому випадку допоможе введення однієї вагінальної свічки з Гексикон.

Застосовують Гексикон і для профілактики різних ускладнень перед-і після гінекологічних операцій, маніпуляцій (наприклад, при установці внутрішньоматкових протизаплідних засобів), абортів, пологів.

За допомогою Гексикон можна лікувати запальні процеси піхви і шийки матки (кольпіти, цервіцити) в тому числі під час вагітності та годування дитини грудьми, так як Гексикон не всмоктується в кров. У цьому випадку Гексикон призначають по одній свічці двічі на день протягом тижня. Але іноді курс лікування може бути продовжений лікарем до 20 днів.

Як засіб місцевої контрацепції Гексикон застосовується в тому випадку, якщо жінці протипоказано застосування гормональних або внутрішньоматкових контрацептивів. Крім того, його можна використовувати під час післяпологового періоду та під час годування дитини грудьми. Застосовують Гексикон і в разі, якщо необхідність в контрацепції виникає періодично. З цією метою вагінальну свічку вводять за п’ять хвилин до статевого контакту. При повторних статевих контактах вводиться нова свічка.

Гексикон — хороший антибактеріальний препарат для місцевого застосування. Ось тільки молочницю їм не вилікувати.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.