Гексикон: молочниця має бути переможена

загрузка...

Гексикон є антисептичним препаратом, активним в основному відносно грамнегативних та грампозитивних бактерій, найпростіших (трихомонад) і деяких вірусів (вірус простого герпесу), що викликають різні захворювання, що передаються статевим шляхом. Ефективний від і при бактеріальному вагінозі.

Неприємний грибок

Молочниця статевих органів, як відомо, викликається дріжджоподібними грибами роду Candida. Офіційно (відповідно до інструкції, розробленої виробником) вважається, що Гексикон не активний відносно грибів, тобто що гриби до Гексикон стійкі. Тим не менше, гінекологи в процесі практичного застосування прийшли до висновку, що Гексикон добре допомагає при змішаних бактеріально-кандидозних інфекціях піхви.

Кількість інфекційно-запальних захворювань жіночих статевих органів, в тому числі кандидозного і бактеріально-кандидозного характеру за останній час значно зросла (деякі дослідники вважають, що вона становить майже половину від усіх інфекційно-запальних захворювань піхви), при цьому одночасно відбувається постійне зниження чутливості до різного роду антисептикам, переважною розвиток змішаної мікрофлори. Таке значне поширення грибкових захворювань жіночих статевих органів найчастіше залежить від несприятливих впливів зовнішнього середовища на організм людини, змін екології, частих, часом безконтрольне застосування антибіотиків, що призводить до зниження захисних сил організму. А, як відомо, грибки роду Candida викликають захворювання при зниженні імунітету.

Дослідження

У зв’язку з цим останнім часом було проведено ряд досліджень по впливу Гексикон на кандидозний і змішання бактеріально-кандидозних інфекціях. Такі дослідження, зокрема, були проведені на базі кафедри мікробіології Пермської державної медичної академії. У дослідженні брали участь хворі, розділених на дві групи. У першій групі знаходилися хворі з вагінальним кандидозом (тобто з молочницею), а в другій — зі змішаною бактеріально-кандидозної інфекцією. При цьому для чистоти експерименту з нього були виключені всі хворі з будь-якими гострими або хронічними захворюваннями органів малого тазу, інфекціями, що передаються статевим шляхом (включалися хворі тільки з неспецифічною бактерійною інфекцією — стафілококової, стрептококової, викликаної кишковою паличкою і так далі) і іншими захворюваннями, вимагають застосування системного лікування антибіотиками.

Всі хворі першої та другої груп пред’являли характерні для молочниці та змішаних інфекцій скарги. Діагноз був підтверджений також у процесі гінекологічного огляду і лабораторними (мікроскопічними та мікробіологічними) дослідженнями.

Хворим обох груп призначалися вагінальні свічки Гексикон по одній свічці двічі на день протягом 10 днів. Крім того, призначалися загальнозміцнюючі препарати, що сприяють відновленню імунітету (вітамінно-мінеральні комплекси, настоянка елеутерококу і так далі).

Ефективність лікування оцінювалася на 17-й і тридцятих дні дослідження по наявності або відсутності скарг хворих, станом слизової оболонки піхви, зміни характеру виділень і даних лабораторних (мікроскопічних та мікробіологічних досліджень) піхвового вмісту.

На 17-й день дослідження в першій групі після проведеного лікування 81,6% хворих не пред’являли скарг, 18,4% пред’являли скарги на деякі неприємні відчуття в області піхви. При огляді зовнішні статеві органи були без патологічних змін. Лабораторні дослідження виявили поодинокі спори грибів, що відповідало кандідоносітельством, тобто нормі (гриби роду Candida завжди мешкають в піхву). У другій групі 92% хворих після закінчення лікування не пред’являли ніяких скарг, мікроскопія мазків спор грибів та ниток міцелію не виявила, кількість лейкоцитів було в межах норми.

На 30-й день лікування 82% жінок першої групи не пред’являли ніяких скарг, лабораторне дослідження виділень з піхви не виявило ознак вагінального кандидозу. Інші хворі продовжували відчувати неприємні відчуття в області піхви і у них залишалися рясні молочні виділення. При лабораторних дослідженнях у них було виявлено велику кількість спор грибів роду Candida і псевдоміцелія.

У 92% хворих другої групи скарг не було і контрольні лабораторні дослідження були негативними. Інші хворі продовжували пред’являти скарги на неприємні відчуття в області зовнішніх статевих органів і рясні виділення з піхви. При лабораторних дослідженнях у них було виявлено помірну кількість лейкоцитів, дріжджові клітини і спори грибів.

Таким чином, в результаті досліджень була встановлена ефективність застосування Гексикон при молочниці у 82% і при змішаних бактеріально-кандидозних інфекціях в 92%, що дозволило рекомендувати застосування свічок Гексикон при лікуванні чисто кандидозних та змішаних інфекцій у жінок.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.