Геделікс — відхаркувальний засіб рослинного походження

Для лікування захворювань органів дихання традиційно використовуються препарати рослинного походження. Особливо популярні вони при лікуванні дітей. Такі препарати можна зробити самостійно, а можна придбати в аптеці: сьогодні фармацевтичні фірми випускають їх дуже багато, виготовляючи і за традиційними народними рецептами, і по власних оригінальних.

Відхаркувальні засоби

Відхаркувальні засоби — це засоби, що сприяють видаленню з дихальних шляхів мокротиння. В даний час лікарські препарати, що застосовуються з цією метою, ділять на дві основні групи:

 • підсилюють рухову активність дрібних бронхів і сприяють просуванню мокротиння з дрібних бронхів у великі, а потім — виведенню (секретомоторні засоби — термопсис, алтей і так далі);
 • викликають розрідження мокротиння (муколітичні засоби — бромгексин, амбробене і так далі).
 • Для того, щоб мокрота краще відходила, при вологому кашлі призначають також препарати, що володіє здатністю розширювати бронхи (бронхолитические кошти).

  Механізм дії Геделікс

  Геделікс — це відхаркувальний засіб рослинного походження, який містить екстракт листя плюща і рослинні ефірні масла (анісова, ментолове і евкаліптова). Випускається у вигляді сиропу і крапель для прийому всередину.

  Компоненти, що входять до складу цього лікарського препарату сприяють посиленню рухової активності дрібних бронхів, просуванню мокротиння від периферії до центри і відкашлюванню її. Крім того, під дією Геделікс мокрота розріджується, тому легше видаляється з дихальних шляхів. Нарешті, Геделікс викликає розширення бронхів і безперешкодне видалення мокротиння. Всі ці властивості обумовлені глікозидними сапонінами — органічними речовинами рослинного походження, які при збовтуванні з водою утворюють стійку піну. Саме сапоніни визначають лікувальну дію таких сапонінсодержащіх рослин, як плющ.

  Дія сапонінів доповнює дію ефірних олій: анісова олія збільшує рухову активність бронхів, ментолове знімає запальні явища в бронхах, а евкаліптова сприяє знищенню інфекції.

  Показання для застосування Геделікс

  Показанням для застосування Геделікс є:

 • бактеріальні та вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів (фарингіти, трахеїти);
 • запалення бронхів різного походження;
 • бронхіальна астма;
 • бронхоектатична хвороба (Хронічекій захворювання бронхів, що супроводжується утворенням мешковидних розширень в дрібних бронхах, в яких накопичується мокрота, частіше гнійна);
 • будь-які захворювання бронхолегеневої системи, що супроводжуються утрудненим відхаркуванням мокроти.
 • Протипоказання і побічні ефекти, що виникають при прийомі Геделікс

  Протипоказанням для призначення Геделікс є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Але необхідно також пам’ятати, що вагітним жінкам (особливо в перші 12 тижнів вагітності) не варто приймати які б то не було лікарські препарати без погодження з акушером-гінекологом: багато ліків, у тому числі і рослинного походження можуть негативно впливати на плід. Жінкам, які годують груддю дітей, також не слід приймати Геделікс, так як це може викликати реакцію у дитини.

  З побічних ефектів можливі тільки алергічні реакції.

  Увага! Дітям раннього віку (особливо дітям до року) відхаркувальні засоби, які викликають збільшення кількості мокротиння, без призначення лікаря давати ні в якому разі не можна: дитина ще не може отхаркивать мокроту і це може ускладнити перебіг захворювання. Але це не виключає в деяких випадках призначення цих коштів за призначенням і під наглядом лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.