Гази у новонароджених: дотримуйтесь певні правила

Гази у новонароджених — проблема досить поширена і не загрозлива здоров’ю малюка, проте досить неприємна для батьків: маленькі діти стають примхливими і неспокійними, а молоді матері часто витрачають безсонні ночі, намагаючись заспокоїти немовлят. Втім, проблему зайвих газів досить просто вирішити, навіть не звертаючись до лікаря і лише дотримуючись кілька основних правил.

Причини

Гази — абсолютно природний побічний продукт травного процесу; проблемою стає надмірне утворення газів, що порушує правильне функціонування травної системи грудних дітей. У цьому випадку газ, накопичуючись в кишечнику, викликає різкі болі в животі.

 • Раціон матері: дієта, якої дотримується мати новонародженої дитини — один із ключових факторів, що впливають на появу проблеми з газами у дітей. Дієтологи і фахівці з проблем харчування вважають, що раціон з підвищеним вмістом молочних продуктів, кислотоутворюючих продуктів і газоутворюючих продуктів — таких, як бобові — може стати причиною зайвої вироблення газу у новонароджених дітей, що годуються материнським молоком.
 • проковтує повітря: новонароджені діти під час годування проковтують повітря, в результаті чого пізніше живіт немовляти починає пучити. Така проблема може виникнути як при годуванні грудьми, так і при штучному вигодовуванні при погано підібраної пляшечці для годування.
 • Плач: регулярний плач абсолютно нормальний для новонароджених, проте затяжний плач іноді призводить до «проковтування» повітря, що в свою чергу викликає проблему з газами.
 • Як зрозуміти, що новонароджений малюк страждає від газів? Основними симптомами цього розладу вважаються часта відрижка, метеоризм, діарея або навпаки запор, болі або кольки в животі.

  Лікування

  Травна система новонароджених малюків ще недостатньо сформувалася, щоб виробляти всі необхідні для повноцінного травлення ферменти і самостійно справлятися з надлишком газів. Ось чому у вирішенні цієї проблеми потрібна допомога матері.

 • Допоможіть дитині відригнути після або під час годування, щоб позбутися від надлишків газів.
 • Якщо дитина вигодовується грудьми, що годує матір повинна піклуватися про свій раціон і виключити з прийому в їжу будь-які продукти, що викликають гази у дитини — навіть методом проб і помилок.
 • Знизьте обсяг і збільште частоту годувань. Великий обсяг молока при одному годуванні може викликати порушення травлення і надлишок газів у малюка.
 • При штучному вигодовуванні необхідно правильно підібрати пляшечку для дитини.
 • Теплі ванни і м’який масаж дитячого живота — перевірені та ефективні способи полегшити проблему з надлишком газів у новонароджених.
 • Якщо прості методи не допомагають впоратися з проблемою надлишку газів, можна скористатися спеціальними медичними препаратами для зниження обсягу вироблюваних газів у новонароджених. Такі препарати містять активний інгредієнт симетикон, що зменшує газоутворення і полегшує висновок газів. Необхідно пам’ятати, що лікарські препарати не запобігають утворенню газів, але полегшують їх виведення. Крім того, такі препарати вважаються безпечними для новонароджених, оскільки симетикон не всмоктується в кров і не містить спиртів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.