Гастровірусная інфекція в питаннях і відповідях

Гастровірусная інфекція виникає як і грип з простудними захворюваннями — в осінньо-зимовий період. І ця інфекція точно також несе за собою ризики, ускладнення і неприємні симптоми. Чи знаєте ви про цю інфекції? Що вона може за собою спричинити?

Нудота і блювання — єдині симптоми гастровірусной інфекції

Неправда. Найбільш поширені ознаки інфекції — втрата апетиту, нудота, блювання, підвищена (близько 38 градусів) температура тіла, сильна діарея та виражена втома. Симптоми виникають різко, приблизно через дванадцять годин або максимум добу після інфікування вірусом.

Симптоми, властиві немовлятам з цією інфекцією: дегідратація, яка виражається в гострій жадобі, відсутності сліз, виникненні темних кіл в області очей, помітному їх Випинання. Спостерігаються кров’янисті виділення в стільці, надлишковий сон, багатогодинна блювота, висока температура (вище 38.5), прискорений пульс і дихання. Якщо хоча б один з цих симптомів з’явився у малюка, потрібно терміново звертатися до лікаря.

Гастроентерит проходить через добу

Неправда. Гастроентерит — хвороба часто зустрічається, але щоб вилікуватися повністю, необхідно адаптоване харчування, яке допоможе усунути симптоми приблизно через сорок вісім годин. Крім того, потрібна консультація лікаря.

Щоб швидко відновитися після гастроентериту, треба пити якомога більше чистої води для детоксикації та усунення ризику зневоднення. Після блювоти треба почекати приблизно годину, перш ніж їсти і пити. У цьому час шлунково-кишковий тракт повинен кілька відновитися, заспокоїтися. Блювота і діарея сприяють виникненню втоми, сонливості, тому слід дозволити собі відпочити, поспати хоча б один день.

Як тільки симптоми усуваються апетит поступово повертається. Але харчуватися протягом одного-двох днів треба помірно і адаптовано, не навантажуючи організм важкою і трудноперевариваемой їжею. По закінченні двох днів без симптомів гастроентериту, можна повертатися до повноцінного життя і харчуванню.

Під час гастроінфекціі діти потребують підвищеної уваги та догляду

Правда. Блювота і діарея сприяють активному висновку рідини з організму, що дуже критично для будь-якої людини, а для дитини особливо. Але немовлята і більш дорослі діти не завжди можуть відчувати гостру спрагу і просити пити, і тоді батькам треба бути дуже уважними, щоб у дитини не виникло обезводнення, шкідливого для стану організму.

Можна користуватися розчинами на основі води, солі та цукру, які потрібно приймати в тому ж обсязі, в якому дитина втрачає воду. Їх можна придбати в аптеці у вигляді пакетиків, які розчиняються в мінеральній воді. У будь-якому випадку, якщо дитина хворіє, не можна ігнорувати відвідування лікаря і займатися самолікуванням. Особливо уважним треба бути до ненормального поведінці малюка — підвищена температура, надто довгий сон, частий плач, які раніше не були властиві. Пам’ятайте, що маленькі діти, як і літні люди, не мають гострого відчуття спраги, і не завжди просять пити, тому не можна пропускати навіть незначних симптомів нестачі рідини організмі.

Суп і рис — єдина їжа, рекомендована до харчування під час гастровірусной інфекції

Неправда. Коли блювота припиняється, хворому важливо якомога більше пити, а не їсти, щоб заповнити втрату рідини. Бульйони і трав’яні настої дають більше, ніж просто рідина — вони насичують його корисними речовинами, вітамінами, мікроелементами, які виведені під час гострих нападів діареї та блювання. Втім, треба уникати дуже солодких напоїв, які тільки посилять симптоми.

Кілька годин потому хворий може їсти супи, рис, білий хліб, добре погашені овочі, відварну картоплю та інші страви, приготовані без масла, на пару або тушковані. Якщо симптоми не повертаються, треба потихеньку відновлювати харчування, вводячи в раціон йогурти, пісне м’ясо, рибу, фрукти і овочі.

Не існує ліків для лікування від гастроентериту

Правда. На відміну від бактеріальних уражень шлунково-кишкового тракту, які лікуються антибіотиками, вірусна інфекція не піддається такій терапії. Потрібно набратися терпіння, перш ніж настане одужання. Однак існують медикаменти, які допомагають впоратися з симптомами захворювання, зменшуючи їх прояву. Лікар пропише ліки проти діареї, засоби для зменшення нудоти, проти спазмів шлунка та для стабілізації роботи кишечника. В основному такі засоби продаються в аптеці без рецепта, їх можна приймати самостійно, але якщо через добу або двоє не наступає видимих поліпшень, терміново звертайтеся до лікаря, тому що мова може йти про серйозне захворювання, що вимагає спеціального лікування і пильної уваги фахівця.

Інфекція більш поширена в осінньо-зимовий період

Правда. І для цього є цілком з’ясовні причини. Вірус, який спричиняє цю інфекцію, чутливий до температури і влітку він швидко гине. Як тільки температура розуміється, йому легше виживати і вражати організм. Тим більше що при холодах кімнати провітрюються рідше, і приміщення більш насичені різними шкідливими речовинами.

Прості правила, які допоможуть знизити ризик інфікування:

  • регулярне миття рук з милом;
  • підтримання гігієни в туалеті, ванній та на кухні;
  • прання і ретельне проглаживание білизни та постільних речей хворого, якщо він знаходиться в будинку зі здоровими людьми.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.