Гастроезофагеальний рефлюкс (зригування) у дітей — не такий вже безневинний симптом

загрузка...

Зригування — це неодноразова , що не вимагає зусиль регургітація невеликої кількості молока після прийому їжі дитиною. Це не шкодить дитині, і є абсолютно нормальним процесом. Зригування відбувається, коли тиск в черевній порожнині виявляється занадто сильним для слабкого стравохідного сфінктера малюка; коли дитина ще трохи підросте, стравохідний сфінктер буде успішно запобігати регургітації. Молоко легко проходить через цю кільцеподібну м’яз, особливо коли дитина лежить.

Майже всі діти в перші місяці життя більш-менш часто відригують. У деяких дітей зригування відбувається частіше, ніж один раз під час годування. У більшості малюків зригування трапляється найчастіше від одного до чотирьох місяців життя; часто вже на п’ятому місяці життя зригування стає мінімальним. У будь-якому випадку, до вісімнадцятого місяця м’язи стравохідного сфінктера стають досить розвиненими, і зригування припиняється; це також пов’язано з тим, що дитина в цьому віці їсть більше тверду їжу і проводить більше часу в вертикальному положенні.

Симптоми

Під час нормального зригування дитина не відчуває болю, дискомфорту і будь-яких інших симптомів; це не заважає йому добре харчуватися і набирати вагу.

Іноді зригування є симптомом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Інші симптоми цього стану:

 • Повільне збільшення ваги;
 • Відмовив від їжі і / або біль під час годування;
 • Блювота і сліди крові в блювотних масах;
 • Частий кашель і задишка;
 • Апное (тимчасове припинення дихання уві сні).
 • Якщо у вашої дитини спостерігаються такі симптоми, потрібно якомога швидше вирушати до лікаря — насамперед, щоб виключити більш серйозні захворювання. У разі, якщо буде діагностовано гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, лікар може дати направлення до інших фахівців, для подальшого розслідування.

  Сильна блювота, при якій молоко практично вистрілює з рота, може бути ознакою звуження стравохідного клапана. При появі цього симптому слід негайно звернутися за медичною допомогою.

  Приблизно у одного з десяти малюків інтенсивне і часте зригування призводить до зневоднення і зниженню ваги. У таких випадках призначається спеціальне лікування.

  Якщо зригування відбувається дуже часто, спробуйте частіше годувати дитину, не даючи йому за один раз занадто багато молока; не давайте йому приймати горизонтальне положення відразу після годування, потримайте його на руках, підтримуючи спину малюка, хоча б протягом п’ятнадцяти хвилин. Збираючись годувати дитину, покладіть поруч чистої рушник, щоб можна було відразу витерти молоко, яке він відригне.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.