Гарднерельоз — так чи нешкідлива маленька гарднерелла?

Є мікроорганізми, які виявляють свою активність на тлі знижених захисних сил організму. Вони починають розмножуватися і пригнічувати нормальну природну мікрофлору нашого тіла. До таких мікроорганізмів відноситься гарднерелла, яка в нормі в невеликій кількості присутня в піхву майже у всіх жінок.

Що таке гарднерельоз

Гарднереллез називають ще бактеріальним вагінозом або дисбактеріозом піхви так як в більшості випадків присутність в піхву великої кількості гарднерелл не викликає запальних явищ. Але при цьому зменшується кількість природних мешканців піхви — лактобактерій, які сприяють його очищенню, виділяючи молочну кислоту. Гарднерели відносяться до умовно-патогенних мікроорганізмів, це означає, що за певних умов вони можуть викликати захворювання. Якщо зменшується число лактобактерій, то змінюється кислотність піхвового секрету, яка перешкоджала росту умовно-патогенних мікроорганізмів, і вони починають розмножуватися.

Гарднереллез в звичайних умовах не викликає запальні захворювання, в тому числі у чоловіків, тому до цих пір йдуть суперечки про те, чи відносити його до захворювань, що передається статевим шляхом.

Фактори, що сприяють виникненню гарднереллеза

Для того, щоб гарднерели почали активно розмножуватися, потрібен ряд умов. Перш за все, це зміна стану організму в цілому: зниження захисних сил організму (імунітету), порушення гормонального фону (наприклад, в період статевого дозрівання), різні ендокринні захворювання, порушення балансу корисних і шкідливих мікроорганізмів у кишечнику (дисбактеріоз) і т.д.

Розмноженню гарднерелл в піхві можуть сприяти і такі фактори, як частий безконтрольний прийом антибіотиків, терапія протипухлинними, гормональними, протигрибковими препаратами, променева терапія.

Нарешті, гарднерели можуть почати розмножуватися при місцевому впливі на мікрофлору піхви. Це може бути при частих вагінальних спринцювання (особливо небезпечні спринцювання антисептиками, наприклад, мірамістином), застосуванні антисептичних вагінальних таблеток і свічок (наприклад, бетадіна), місцевих протизаплідних засобів, що містять антисептики (свічки Патентекс Овал), регулярному використанні презервативів зі сперміцидним змащенням. Гарднерельоз може виникнути при частому і тривалому використанні вагінальних тампонів, а також в процесі застосування внутрішньоматкових спіралей. Нарешті, дисбаланс в цій сфері може наступити при великій кількості статевих партнерів, так як кожен з них має свої особливості у складі населяють статеві шляхи мікроорганізмів.

Як протікає гарднереллез

При активному розмноженні гарднерелл у жінок з’являються такі явища, як виділення з піхви з неприємним, «рибним» запахом (його викликає речовина ізонітріл), печіння і сверблячка в області піхви (іноді всі ці ознаки відсутні). Ознак запалення у вигляді набряклості і почервоніння слизової оболонки піхви при цьому немає.

Чи небезпечний гарднерельоз?

За певних умов гарднереллез може викликати розвиток запальних захворювань як жіночих, так і чоловічих статевих органів, у тому числі внутрішніх. Запальні захворювання є особливо небезпечними для жінки під час вагітності, так як можуть викликати передчасні пологи і несприятливо вплинути на плід.

Однією з небезпек гарднереллеза є те, що лужна піхвова середу дозволяє будь-кому, навіть зміненим сперматозоїду досягти яйцеклітини і запліднити її (навпаки, кисла середа затримує такі «неправильні» сперматозоїди).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.