Галітоз — коли дихання зовсім не легке

Гігієна ротової порожнини дуже важлива для будь-якої людини, але для жінки в особливості. Справа в тому, що на протязі всього свого життя жінка проходить кілька періодів, які характеризуються різним гормональним рівнем. Статеве дозрівання, менструація, вагітність, менопауза, — і на кожному етапі можливі проблеми зі здоров’ям ротової порожнини. Серед них — сухість у роті, гінгівіт та інші проблеми, пов’язані з гормональним фоном. Кілька днів перед менструацією для деяких жінок завжди характеризуються неприємним запахом з рота — і у всьому винні гормони!

Якщо відсунути саме гендерні особливості (ця проблема властива як жінкам, так і чоловікам однаковою мірою), то причин виникнення поганого запаху з рота може бути кілька.

Найбільш поширена причина поганого запаху — це незадовільна гігієна порожнини рота. Вживання певних продуктів, як і дефіцит важливих компонентів через дієти, наприклад, прийом деяких медичних препаратів, теж можуть спровокувати проблему.

Ротова порожнина — це місце проживання величезної кількості бактерій, які окуповують зону між горлом і коренем язика. Ці бактерії відіграють найважливішу роль в процесі обробки їжі, і їх наявність необхідна для нормального функціонування організму. Якщо ці корисні бактерії контактують з амінокислотами, то утворюється сірковмісних сполук, що при тривалому знаходженні там і викликає неприємний запах. Такий процес виникає у людей, що дотримують білкову дієту в відсутність достатньої кількості вуглеводної їжі. Жінки, які зловживають силою білків, повинні знати, які наслідки може спричинити такий раціон. Щоб уникнути цього «білкового запаху», включайте в щоденне меню більшу кількість овочів і фруктів.

Поганий запах з рота іноді не викликає сумнівів з приводу свого походження. Якщо ви з’їли блюдо з цибулею, часником, деякі сорти сиру, рибу, випили кави, то після перетравлення їх компоненти несуться разом з потоком крові з легені, звідки і буде відчуватися неприємний запах. Після прийому такої їжі обов’язково чистіть зуби при можливості, використовуйте освіжаючу подих жувальну гумку або зовсім уникайте такої їжі.

Недостатнє виділення слини тягне за собою сухість у роті. Також слина містить речовини, що допомагають травленню і очищенню зубів, і при відсутності її достатньої кількості порушується протягом найважливіших процесів, що теж веде до галітозу. Для запобігання сухості в роті пийте достатньо рідини, використовуйте жувальну гумку.

Куріння практично завжди супроводжується галітозом, тому що воно провокує і сухість у роті, і ріст бактерій, не кажучи вже про специфічний запах. Кинути палити — найкращий вихід для позбавлення від всіх проблем, які спричиняє ця шкідлива звичка. Якщо ви вирішили залишити її, то пийте багато води, використовуйте пастилки, льодяники для освіження дихання, чистите зуби як можна частіше.

Серед причин галітозу також вживання алкоголю, тому що він провокує порушення травлення і сухість у роті.

Але все це скоріше зовнішні, очевидні і логічні причини неприємного запаху з рота, які при бажанні легко піддаються корекції. Існують і більш серйозні причини, серед яких — захворювання внутрішніх органів. Стоматологічні захворювання, інфекції дихальних шляхів, бронхіт, запалення легенів, синусит — теж є факторами, що провокують запах. Причиною галітозу іноді є дефіцит вітаміну С.

Якщо ви приймаєте антидепресанти, протизаплідні таблетки, антигістамінні препарати, проходите гормонозамісну терапію, то все це теж може викликати галітоз, в основному через сухість у роті.

Спосіб усунення галитоза буде залежати від причин його виникнення.

Іноді питання може вирішитися лише за допомогою освіжаючих засобів, у тому числі медичних спреїв. Для нормалізації бактеріального фону потрібно використовувати спеціальні пасти або бальзами для полоскання порожнини рота. Якщо причина поганого запаху криється в захворюваннях внутрішніх органів або проблемах стоматологічного характеру (пародонтоз, гінгівіт, зубний камінь), то звичайно, доведеться їх лікувати, паралельно користуючись допоміжними освіжаючими засобами.

Для попередження галитоза дотримуйте нескладні правила, які допоможуть утримувати порожнину рота в порядку:

 • регулярно чистите зуби й користуйтеся рідинами для полоскання;
 • кожні два-три місяці міняйте зубну щітку;
 • пийте достатню кількість води;
 • якщо немає можливості почистити зуби після їжі або куріння, користуйтеся жувальною гумкою або освіжаючими льодяниками без цукру;
 • два рази на рік відвідуйте стоматолога ля профілактичного огляду.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.