Гайморит — коли прокол необхідний

Гайморит — це запалення верхньощелепної додаткової пазухи носа. Гострий гайморит може бути результатом гострого риніту, який часто є ускладненням грипу, кору, скарлатини та інших інфекційних захворювань. Хронічний гайморит — це повторювані з різною періодичністю епізоди гострих запалень. Ці епізоди можуть бути викликані ущільненням слизової оболонки, гіпертрофією раковин, викривленням носової перегородки.

Існує чотири різновиди гаймориту: риногенних (особливо поширений серед дорослих), гематогенний (найбільш часто зустрічається у дітей), одонтогенний і травматичний. Крім того, буває алергічна форма гаймориту і вазомоторний, яка зустрічається зазвичай у людей, які мають вегетативні розлади.

Гострий гайморит супроводжується жаром, тремтінням, головний і зубний біль, а також болями в носі. Біль посилюється при тиску на особу, при кашлі та чханні. У деяких пацієнтів спостерігаються і такі симптоми, як світлобоязнь і аномальне сльозотеча.

Симптомами хронічного гаймориту є загальна слабкість, нездужання, підвищена стомлюваність, головні болі (особливо по вечорах) і закладеність носа. Чутливість до запахів знижується або зовсім зникає. Іноді гайморит викликає внутрішньочерепні ускладнення — набряк мозку, серозний і гнійний менінгіт, менінгоенцефаліт, періменінгіт.

Гайморит і гігієна порожнини рота

Гігієна порожнини рота може бути чинником, що сприяє розвитку гаймориту — пазухи носа, порожнину рота і зуби розташовані дуже близько один до одного. Найменша інфекція, яка зачепила рот, може викликати гайморит, тому важливо дотримуватися елементарних правил гігієни і регулярно відвідувати стоматолога.

Важливо, щоб при гаймориті було проведено стоматологічне обстеження для виявлення сприяючих чинників. Якщо вони не будуть виявлені, лікування гаймориту не дасть стійкого позитивного результату.

Часто лікарі залишають без уваги той факт, що гайморит може бути пов’язаний із захворюваннями зубів. Тому якщо гайморит супроводжується зубним болем, або якщо ви просто підозрюєте, що ваші зуби не цілком здорові, слід сказати про це своєму лікареві. Ефективне лікування можливе, тільки якщо відома справжня причина хвороби.

Грибковий гайморит

Грибкові мікроорганізми також можуть викликати гайморит — зокрема, можна захворіти після вдихання спор цвілі, які можуть бути присутніми у вашому будинку без вашого відома. У цьому випадку призначається лікування протигрибковими препаратами, крім того, рекомендується виключити контакти зі збудниками, у зворотному випадку дуже велика ймовірність рецидивів.

Лікування гаймориту

Звичайний і хронічний гайморит лікують за допомогою медикаментів, які виписує лікар. Як правило, це жарознижуючі засоби, сульфаніламіди, антибіотики та вітамінні добавки. Для місцевого застосування можуть використовувати судинозвужувальні засоби у вигляді крапель і дисперсії. Промивання придаткових пазух носа робиться тільки якщо в виділеннях з носа присутній гній. Лазерна терапія може застосовуватися, щоб усунути наслідки запалення і підсилити ефект медикаментозного лікування. Іноді має сенс поєднувати традиційне медикаментозне лікування з акупунктурою, прийомом вітамінів і вживанням настоїв і лікарських трав. Весь курс лікування зазвичай триває від двох тижнів до двох місяців.

У переважній більшості випадків необхідно лише амбулаторне лікування, але якщо є ризик розвитку серйозних ускладнень, може знадобитися госпіталізація.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.