Фуразолідон — сприяє загибелі бактерій

Цей препарат використовується в лікуванні діареї або ентериту, викликаних бактеріями. Іноді з його допомогою також лікують діарею мандрівника, тиф, холеру і інфекції, спричинені сальмонелою.

Приймайте цей препарат перорально, у відповідності до вказівок лікаря — зазвичай це чотири рази на день. Якщо фуразолідон викликає у вас розлад шлунка, приймайте його разом з їжею. Для досягнення найкращих результатів необхідно приймати фуразолідон через рівні проміжки часу. Це забезпечить постійний рівень препарату в крові і його максимальну ефективність. Пройдіть до кінця весь рекомендований лікарем курс лікування. Занадто раннє припинення терапії може призвести до рецидиву.

Побічні ефекти

Найпоширенішими побічними ефектами фуразолидона є: головний біль, розлад шлунку, нудота, блювання, запаморочення та слабкість; як правило, вони особливо виражені в перші кілька днів курсу лікування, поки організм звикає до ліків. Якщо ці ознаки зберігаються протягом тижня і більше, та / або якщо вони поглиблюються, повідомте про це лікаря.

Негайно поговоріть з лікарем при появі таких побічних ефектів, як лихоманка, шкірний висип, свербіж, м’язові болі, припливи жару, проблеми з диханням. Крім того, іноді в результаті прийому фуразолидона колір сечі стає незвично темним. Це найпоширеніший і абсолютно нешкідливий побічний ефект.

Запобіжні заходи

Обов’язково повідомте лікаря, якщо у вас коли-небудь спостерігалися алергічні реакції на будь-які лікарські препарати, а також, якщо у вас є або були хвороби крові. Не вживайте алкоголь під час курсу лікування та протягом чотирьох днів після його закінчення. Взаємодія спирту та фуразолідону може викликати припливи жару, відчуття тиску в грудях і утруднене дихання.

Дітям молодше одного місяця цей препарат протипоказаний. Вагітним жінкам фуразолідон призначається тільки при необхідності і за відсутності більш безпечних альтернатив. Те ж саме гойдається жінок, які годують груддю

Фуразолідон може викликати запаморочення, тому тим, хто водить машину і / або чия робота вимагає підвищеної концентрації уваги, під час курсу лікування слід проявляти підвищену обережність.

Лікарська взаємодія

Через небезпеку дуже серйозних негативних наслідків фуразолідон не слід приймати одночасно з наступними препаратами: бупропіон, буспірон, карбамазепін, декстрометорфан, гідроморфон, папаверин, сибутрамін, антидепресанти класу селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (наприклад, флуоксетин і циталопрам), симпатоміметики (наприклад, метилфенідат, ефедрин), трициклічні антидепресанти, тріптани (наприклад, суматриптан).

Перш ніж приймати фуразолідон, повідомте лікаря про будь препарати, які ви приймаєте в даний час, особливо якщо серед них є: інсулін і оральні протидіабетичні препарати, інгібітори МАО (лінезолід, моклобемід, та інші), седативні і снодійні засоби, а також препарати, які використовуються для нормалізації кров’яного тиску.

Існує ймовірність, що вживання в їжу продуктів, що містять тирамін, під час прийому фуразолидона може викликати головний біль, підвищення кров’яного тиску і, в деяких випадках, викликати важкі ускладнення. Тому лікарі нерідко дають рекомендації щодо обмеження споживання продуктів, що містять тирамін. Цих рекомендацій варто дотримуватися не тільки під час курсу лікування, але й, щонайменше, протягом двох тижнів після його закінчення. Серед продуктів, в яких міститься тирамін: м’ясо та риба, а також різні м’ясні і рибні продукти (ковбасні вироби, консерви, і так далі), молочні продукти, деякі напої (наприклад, червоне вино, пиво, шеррі, кава і чай), певні фрукти та овочі (авокадо, банани, інжир, ізюм, боби, капуста), та інші (соєвий соус, шоколад — суттєву дозу тираміну можна отримати, тільки якщо споживати шоколад у великих кількостях).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.