Фуразолідон при вагітності: небезпечний або допустимо?

Вагітній жінці не можна приймати ніяких ліків без призначення лікаря, навіть самих, здавалося б, безпечних. Але якщо акушер-гінеколог або терапевт жіночої консультації все ж призначив якийсь лікарський препарат, значить, в ньому дійсне є необхідність.

Чи можна вагітній жінці приймати фуразолідон

Фуразолідон відноситься до препаратів нітрофуранового ряду. Він ефективний головним чином відносно грамнегативних бактерій (в тому числі шигел і сальмонел, викликають кишкові інфекції), а також відносно деяких грампозитивних бактерій. Крім того, він володіє протівотріхомонадной активністю і ефективний при лямбліозі.

З усіх препаратів нітрофуранового ряду (наприклад, фурагін, фурадонін) фуразолідон найменш токсичний, тому він не протипоказаний при вагітності. На відміну від інших нітрофуранов, які діють в основному на збудників, що викликають інфекції нирок і сечовивідних шляхів, фуразолідон більш ефективний при кишкових і статевих інфекціях.

Кишкова інфекція представляє особливу небезпеку для вагітної жінки, так як захворювання кишечника, розташованого в безпосередній близькості від матки, не можуть не позначитися на перебігу вагітності. Фуразолідон в цьому випадку може бути прекрасним виходом з положення.

Не менш небезпечна і така статева інфекція, як трихомоніаз, адже трихомонади можуть потрапити висхідним шляхом в матку. Фуразолідон можна призначати і в цьому випадку.

Що стосується лямбліозу, то у дорослих він рідко проявляється і дає ускладнення, тим не менше, якщо такі ознаки все ж з’являться, також призначають фуразолідон.

Показання та протипоказання для прийому фуразолидона при вагітності

Показаннями для призначення лікарем фуразолидона вагітним жінкам є:

 • кишкові інфекції (бактеріальна дизентерія, сальмонельоз), паратиф, харчові токсикоінфекції;
 • кишковий лямбліоз з вираженими клінічними проявами;
 • трихомоніаз, в тому числі трихомонадний кольпіт (запалення стінок піхви) і уретрит (запалення сечівника.
 • Будь-які засоби, защелачівающего сечу (наприклад, лужна мінеральна вода), знижують ефект фуразолідону, а закісляет (наприклад, аскорбінова кислота) — підвищують.

  Антибактеріальні властивості фуразолидона посилюються при його прийомі разом з антибіотиками групи аміноглікозидів і тетрациклінів.

  Протипоказанням для прийому фуразолидона є індивідуальна непереносимість препарату. Але запобіжні заходи потрібно приймати в разі тяжких захворювань нирок з порушенням їх функції, порушень обміну речовин на фоні вродженого дефіциту ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

  Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі фуразолідону

  Фуразолідон є інгібітором МАО — ферменту моноаміноксидази, який окисляє і розкладає нейромедіатори (норадреналін, серотонін), що передають нервове збудження в центральну нервову систему. Інгібітори МАО гальмують розкладання нейромедіаторів, що надає антидепресивний ефект.

  Це ефект потрібно враховувати при призначенні фуразолидона вагітним жінкам і дотримуватись відповідних застережних заходів. Так, на тлі прийому інгібіторів МАО у вагітної жінки можуть з’явитися (це трапляється рідко, тим не менш, буває) сильний головний біль, запаморочення, слабкість, нудота, особливо при вставанні з лежачого або сидячого положення (вставати слід повільно), сонливість, зниження апетиту, невеликі судомні скорочення м’язів, потемніння сечі, пронос, шкірний висип, набряки на ногах, незвичайна нервозність, жовтяничність очей або шкіри, болі в серці, підвищена чутливість очей до світла, напруженість або хворобливість в області шиї, незвично швидке або повільне серцебиття, різко підвищена пітливість. При появі таких ознак потрібно повідомити про це лікаря, фуразолідон в таких випадках зазвичай скасовують.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.