Фурагін при вагітності: доцільність визначить лікар

загрузка...

Фурагін — це антибактеріальний препарат, який досить часто застосовують при лікуванні захворювань нирок та сечовивідних шляхів у вагітних жінок. Але офіційно в інструкції до фурагіну написано, що він протипоказаний при вагітності, як же так?

Чому у вагітної жінки може розвинутися інфекція сечовивідних шляхів

Головна причина інфекцій сечовивідних шляхів під час вагітності — зниження імунітету. Це фізіологічна захисна реакція, яка попереджає відторгнення чужорідних клітин плоду з організму матері. Інший не менш значущою причиною є те, що сечовидільна система жінки знаходяться в безпосередній близькості від шлунково-кишкового тракту і інфекція з кишечника через дрібні кровоносні судини або висхідним шляхом через сечовипускальний канал може потрапити спочатку в сечовий міхур, а потім в нирки. І ще одна причина — зростаюча матка здавлює сечовий міхур і сприяє застою в ньому сечі, а в застояної сечі посилено розмножуються бактерії.

Що таке фурагин і чи можна його застосовувати при вагітності

Фурагін (міжнародна непатентована назва — Фуразідін) — це антибактеріальний препарат з групи нітрофуранів. Препарати цієї групи застосовуються при лікуванні захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Але сьогодні їх в значній мірі замінили антибіотики, і фурагін застосовується в основному в тому випадку, якщо антибіотики виявляються неефективними. Застосовують фурагин і в складі комбінованого лікування.

Під дією фурагина порушуються обмінні процеси в клітинах збудників інфекцій і ці клітини руйнуються. Фурагин активний відносно грампозитивної і грамнегативної флори, що викликає захворювання сечовивідних шляхів.

Особливістю фурагина є те, що на відміну від антибіотиків він не порушує імунітет і навіть злегка його стимулює, що позитивно позначається на стані вагітної жінки. Але от наприкінці вагітності, починаючи з тридцять восьмого тижня, його приймати вже не рекомендується, так як підвищений імунітет у цей період може перешкодити розвитку вагітності.

Після прийому внутрішньо фурагин всмоктується в кишечнику, потрапляє в кров, а потім в лімфу, затримуючись там (це попереджає поширення інфекції по лімфатичних шляхах), через кілька годин потрапляє в сечу і виводиться з організму.

Фурагін може призначати тільки акушер-гінеколог або терапевт жіночої консультації. Призначають його не всім підряд, а тільки зваживши всі «за» і «проти», тобто його позитивні якості та можливі побічні ефекти, які можуть негативно вплинути на дану конкретну жінку.

У яких випадках вагітним жінкам призначається фурагин та протипоказання для його прийому

Вагітним жінкам фурагин призначається в тому випадку, якщо у неї виявляється інфекція сечовивідних шляхів (цистит, гострий або хронічний пієлонефрит, уретрит), викликана чутливими до фурагіну бактеріями. Рішення про призначення фурагина вагітній жінці кожен раз приймається акушером-гінекологом індивідуально. Таблетки фурагина рекомендується запивати великою кількістю води (якщо, звичайно, це не протипоказано у зв’язку з вагітністю).

Фурагін не призначають при тяжких захворюваннях нирок з порушенням їх функції, в кінці вагітності, починаючи з тридцять восьмого тижня і при індивідуальній непереносимості препарату.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.