Фракційний лазер в косметології: достоїнства і недоліки сучасних методик

Фракційний лазер використовується для неінвазивного лікування деяких шкірних захворювань і корекції косметичних недоліків. Лазерний промінь розділений на тисячі мікроскопічних промінчиків, які надають лікувальну дію відразу на кілька ділянок шкіри (приблизно як фотографії редагуються піксель за пікселем). Якщо абляціонний лазер працює на рівні епідермісу, в неабляціонний лазер впливає на дерміса, то фракційний лазер впливає на обидва ці шари шкіри.

Він використовується для усунення зморшок, гіперпігментації шкіри, пов’язаної з фотостарінням, хлоазми, хірургічних шрамів і рубців, що залишилися після акне; іноді його застосовують для лікування розтяжок. Фракційний лазер можна використовувати на шкірі будь-якій частині тіла.

Механізм дії

Щоб зрозуміти, як працює форакціонний лазер, потрібно згадати структуру шкіри. Вона складається з трьох основних шарів — епідермісу, дерми і підшкірно-жирової клітковини. В епідермісі містяться клітини, що виробляють пігмент — меланоцити, які відповідають за колір шкіри. Дерма складається переважно з колагену і еластину, які забезпечують шкірі її силу, пружність, еластичність.

У міру старіння організму зовнішній вигляд і характеристики шкіри міняються, епідерміс стає тоншим, на ньому з’являються плями; вміст колагену в дермі поступово зменшується, в результаті чого з’являються зморшки, а шкіра обвисає.

Розділений на безліч тоненьких промінчиків фракційний лазер впливає на маленькі ділянки шкіри в її різних шарах — вони називаються мікротермальнимі зонами. Всередині кожної мікротермальной зони руйнуються старі пігментовані клітини епідермісу і відбувається стимуляція вироблення колагену.

Процедура

Перед початком процедури фахівець визначає проблемні зони і робить фотографії пацієнта. Пацієнту необхідно зняти всі прикраси і змити макіяж. Потім на ділянку шкіри, які буде підданий впливу лазера, наносять місцевий анестетик. Через 45-60 хвилин залишки анестезуючою мазі видаляють і наносять спеціальний гель, який забезпечує легке ковзання приладу, що випромінює лазерні промені.

Тривалість процедури залежить від того, наскільки великий ділянку шкіри треба обробити. Якщо терапія застосовується тільки до шкіри обличчя, процедура займає близько півгодини. Щоб зменшити дискомфорт, під час процедури може використовуватися пристрій, що охолоджує шкіру.

Приблизно протягом години після процедури пацієнт буде відчувати відчуття, що нагадує те, що з’являється після легкого сонячного опіку. Може з’явитися мінімальна набряклість, яка зійде через два-три дні. Протягом трьох-п’яти днів після процедури шкіра може виглядати більш рожевою, ніж зазвичай. Кілька разів на день протирайте шкіру шматочками льоду і / або робіть компреси, змочуючи чистий шматок тканини охолодженим трав’яним відваром (особливо корисні відвари з аптечної ромашки і м’яти).

Протягом 24 годин почнуть утворюватися нові клітини епідермісу, і шкіра придбає легкий бронзовий відтінок, який може зберігатися до двох тижнів. Активне заміщення відмерлих клітин шкіри може викликати сильне лущення — з цим можна впоратися за допомогою зволожуючого крему.

Протягом декількох місяців після процедури рекомендується користуватися сонцезахисними засобами з SPF не менше 30. Також рекомендується носити довгу одежу і уникати впливу на шкіру прямих сонячних променів.

Оптимального результату можна добитися, пройшовши чотири-п’ять сеансів лікування фракційним лазером. Між сеансами повинен проходити, принаймні, один місяць. Результати виявляються поступово, і значне поліпшення стає помітно три-чотири місяці потому — за цей час зруйновані лазером клітини повністю заміщаються новими клітинами.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.