Фототерапія — відновлює життєві сили

загрузка...

Фототерапія здатна заповнити нестачу сонячного світла, якого так не вистачає взимку , і підтримати ваш настрій на високому рівні. Зменшення сонячного світла (особливо взимку та восени) призводить до зниження життєвих сил, проблем зі сном, стресів і сезонних депресій. Показання, протипоказання, властивості різних кольорів — ми вам розповімо абсолютно все про фототерапію.

Що таке фототерапія?

Фототерапія, або іноді світлотерапія, відноситься до нетрадиційної медицини. За допомогою цього виду лікування усуваються проблеми, викликані браком світла, в основному в зимовий час.

Ви повинні протягом певного часу, зазвичай вранці, перебувати під світлом спеціальної лампи в 2500 люкс. Лікування може проходити як в клініці, так і вдома. Колір світла цієї лампи — білий, тобто світло «широкого спектра», — імітує сонячне світло. Вплив такої лампи допомагає усувати проблеми, пов’язані з порушенням внутрішніх біологічних годин.

Під час сеансу фототерапії вам не обов’язково весь час сидіти в одному положенні, ви можете пересуватися, щось робити, головне, щоб світло лампи завжди був у полі вашого зору. Лампу можна поставити на ваш стіл у кабінеті, або у вітальні, або в спальні. Вам не треба буде сидіти, склавши руки, ви зможете займатися своїми справами.

Основні показання для фототерапії — це сезонні і випадкові депресії, хронічна втома і безсоння.

Але не тільки. Лікарі вже знайшли й інші цілющі властивості цього виду лікування. Наприклад, багато проблем шкіри можна усунути за допомогою лікувальної лампи.

Основні лікувальні ефекти фототерапії

Фототерапія дозволяє компенсувати недолік світла і відновити життєві сили і, як наслідок, підняти настрій. Вона блокує дію мелатоніну (гормону, який відповідає за сон), якщо він починає вироблятися вдень через брак світла, і збільшує кількість серотоніну (гормону енергії, «антистресової» гормону). Таким чином, за допомогою спеціальної лампи знаходиться гармонія між сном і неспанням.

Протипоказання

Фототерапія протипоказана людям з деякими захворюваннями очей або захворюваннями, які роблять впливу на сітківку ока, наприклад, при діабеті. Саме тому слід звернутися за консультацією до лікаря перед тим, як відправиться в магазин купувати лампу для фототерапії.

Крім того, фототерапія не рекомендована людям з підвищеною світлочутливістю і людям, що приймають препарати, які можуть підвищувати світлочутливість очей, наприклад, літіум або деякі ефірні масла (цитрусових, бергамоту і дудника). Також не варто користуватися цією лампою тим, хто в даний момент проходить курс лікування епілепсії.

Як вибрати хорошу фототерапевтичні лампу?

Вибирайте лампи з 2500 люксами (одиниці вимірювання інтенсивності світла) або більше і перевірте, щоб лампа відповідала стандартам MDD (Medical Device Directive — Директива про медичних приладах).

Знайти лампи, лампочки і «симулятори світанку» ви можете в спеціалізованих магазинах або спеціальних відділах великих магазинів. Середня ціна лампи — 100 євро, і 30 євро коштує змінна лампочка. Лампи фототерапії обладнані спеціальною системою, яка створює світлові хвилі необхідної довжини і повністю виключає ультрафіолетове випромінювання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.