Фототерапія: світло як ліки від депресії

загрузка...

Раніше життя людини було тісно пов’язане з денним світлом. Вставали на сході, відходили до сну на заході — такий ритм уважався нормальним, і головне, що люди почували себе в рівновазі з природою. Сьогодні цей ритм сильно порушений, тому що динаміка наших днів деколи примушує до жорсткого розкладу, що негативно позначається на здоров’ї. Допомогти в цьому може фототерапія — лікування світлом, якого люди часто позбавлені в достатній кількості. Її також називають люмінотерапіей, світлотерапії.

У темному царстві

Світла нам не вистачає особливо в холодну пору року — взимку і восени, коли світає пізно, а темніє рано. Останнім часом постійно говорять сезонної депресії, пов’язуючи її виникнення з дефіцитом світла. Багато хто не вірить в її існування, проте це явище підтверджено навіть медиками. З настанням холодного сезону ми відчуваємо себе більш втомленими, ніж зазвичай, сумуємо без особливих причин, і все від нестачі світла.

Наш організм налаштований на те, що вранці йому необхідне світло, щоб підбадьоритися, тоді всі системи запрацюють в потрібному ритмі. Але коли цього не відбувається, він занурюється в стан своєрідної депресії, відгукуючись слабкістю, незрозумілою втоми і втоми, поганим настроєм. Рівновага порушується і його треба відновлювати.

Цілюща випромінювання

Денна освітленість взимку іноді опускається нижче 2000 люксів, що недостатньо для того, щоб системи працювали без збоїв. Джерела штучного освітлення забезпечують нас світлом, який несе в п’ять, а то і в двадцять разів менше люксів, тому вони не можуть вважатися ефективними. Ще одна неприємність, яку ми регулярно відчуваємо взимку і пізньою осінню — мала кількість сонячного світла. Вирішувати проблему дійсно ефективно можна, мабуть, лише одним способом — фототерапією або лікуванням світлом.

Фототерапія являє собою сеанси, під час яких на людину впливають спалаху штучного світла. Тривалість їх може бути різною, починаючи від півгодини. Світлотерапія з’явилася в 1990 році і сьогодні до неї вдаються досить часто, оскільки розмови про сезонної депресії в даний час тільки частішають.

Поки пацієнт піддається дії світла в спеціальній кабіні, в його мозок через нервові закінчення надходять сигнали, які потім йдуть в інші системи. Дія люмінотерапіі порівнянно з прийняттям сонячної ванни, але без засмаги. Крім того, список протипоказань до неї не такий довгий, як до традиційних інсоляції. До них відносяться захворювання очей, світлочутливість, деякі розлади нервової системи.

Фототерапія в домашніх умовах

На щастя, щоб заповнити недолік світла в певну пору року, сьогодні вже необов’язково йти на процедуру фототерапії. Можна все це повторити вдома, для чого і призначені особливі лампи. Вони мають інтенсивність в 2500 люкс мінімум. Подібні сеанси тривалістю від півгодини до двох годин можна влаштувати самостійно. Процедуру фототерапії краще проводити вранці або в першій половині дня.

Пацієнти, які регулярно проходять лікування світлом, відзначають поліпшення настрою і самопочуття в цілому. Системи організм починають працювати краще, відчувається помітний приплив енергії.

Фототерапія в даний момент є відмінним засобом для позбавлення від важких ранкових підйомів, тому й рекомендують її проводити в ранні години. Організм відразу після пробудження отримує заряд бадьорості, з яким людина і вступає в робочі будні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.