Фотоепіляція: видалення волосся назавжди

Сьогодні косметичні салони пропонують велику різноманітність методів видалення небажаного волосся на тілі , що дозволяє вибрати метод видалення волосся найбільш підходящий саме для даної людини. Одним із сучасних методів видалення волосся є фотоепіляція.

У чому полягає метод фотоепіляції

Фотоепіляція увазі видалення волосся на тілі за допомогою теплового впливу світлом спеціальної широкосмугової лампи. Енергія світла при цьому поглинається як пігментом волосся меланіном, так і гемоглобіном крові. При цьому цибулина волосини розігрівається, запаюються живлять її дрібні кровоносні судини. Ефект наростає поступово і проходить не відразу. Результатом є загибель цибулини. Така властивість поглинати світлові промені дозволяє проводити фотоепіляцію пацієнтам з будь-яким кольором волосся і типом шкіри, на відміну від лазерної епіляції, яка неефективна при світлому волоссі, так як лазерний промінь поглинається тільки меланіном.

Методом фотоепіляції можна видалити волосся на будь-якій ділянці тіла, колір їх також не має значення. Але зробити так, щоб волосся віддалилися відразу і все неможливо, так як будь-який вплив на цибулину волосся (в тому числі фотоепіляція) можливо тільки в момент росту волосся, в інші періоди впливати на неї неможливо. Тому одномоментно можливо знищити цибулини тих волосся, які ростуть, але є ще й цибулини, ріст волосся у яких ще не почався, от вони і починають проростати через деякий час. Для того щоб їх знищити, потрібно до п’ять — шість процедур з інтервалом у місяць, іноді рідше.

Результат можна побачити після першої ж процедури, волосся рідіють і стають більш тонкими. Процедури фотоепіляції має право поводити тільки лікар.

Показання та протипоказання для процедури

Фотоепіляція проводиться на будь-якій ділянці тіла за бажанням пацієнта, якщо у нього немає протипоказань для даної процедури. У деяких випадках фотоепіляція проводиться за призначенням лікаря, наприклад, при оволосении за чоловічим типом у жінок при різних ендокринних захворюваннях або при хронічному подразненні шкіри обличчя і шиї після гоління у чоловіків (це небезпечно приєднанням інфекції).

Протипоказаннями для проведення фотоепіляції є будь-які порушення цілісності шкірних покривів в області передбачуваного впливу (ранки, виразки), кедоідние рубці, пухлини, родимки, елементи висипки, цукровий діабет із судинними порушеннями і порушеннями імунітету, варикозна хвороба, тяжкі захворювання серцево-судинної системи (артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії), будь-які гострі захворювання і загострення хронічних, психічні хвороби, в тому числі епілепсія, прийом лікарських препаратів, здатних підсилити чутливість шкіри до світлового впливу (наприклад, сульфаніламідів), дитячий і підлітковий вік, вагітність. Не можна проводити фотоепіляцію і на загорілої шкірі — це може викликати опік.

Як проводиться процедура

Ділянка шкіри, на якому буде проводитися фотоепіляція, голять за два — три дні до проведення сеансу. Це дозволить волоссю відрости на потрібну довжину — до одного — двох міліметрів.

Безпосередньо перед сеансом шкіра пацієнта очищається від косметики, лікар оглядає його і визначає тип волосся і шкіри (це потрібно для того, щоб встановити правильні параметри впливу). Потім він підбирає на комп’ютері відповідну програму, пропонує пацієнту надіти темні окуляри і лягти в крісло. На шкіру в місці впливу наноситься спеціальний охолоджуючий гель (він не дозволить обпекти шкіру), після чого поверхня шкіри обробляється світлом на деякій відстані. Процедура безболісна, після неї на шкіру наносять крем, застережливий можливе роздратування.

Після фотоепіляції — ускладнення і результати

Перші кілька днів після сеансу фотоепіляції не рекомендується засмагати, відвідувати сауну, лазню, басейн, приймати ванну. Митися можна тільки під злегка прохолодним душем, а перед виходом з будинку на шкіру слід наносити сонцезахисний крем.

Зазвичай при правильному проведенні процедури ускладнень не буває. Але іноді на чутливій шкірі може з’явитися опік, а після нього залишитися сліди. Як правило, з часом ці сліди проходять. Гірше, якщо протягом декількох днів після фотоепіляції шкіра пацієнта зазнала впливу сонячних променів, тоді на неї можуть виникнути темні плями.

Ефект фотоепіляції видно вже після першого сеансу: волосся стають більш рідкісними і тонкими. Але ті волосся, ріст яких ще не розпочався, з часом будуть проростати, тому процедури потрібно буде повторювати, поки не настане стійкий ефект. З часом в деяких випадках ріст волосся може відновитися.

Фотоепіляція — хороший і досить безпечний спосіб видалення волосся, якщо, звичайно, він проводиться підготовленим фахівцем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.