Фотоепіляція — чи допоможе світло вашій шкірі?

Фотоепіляція — один з новітніх методів видалення небажаного волосся. Принцип дії фотоепіляції дуже схожий на принцип дії лазерної епіляції — ось тільки, на відміну лазерного видалення волосся, фотоепіляція передбачає руйнування волосяних фолікулів і попередження росту волосся за допомогою направленого світлового випромінювання високої інтенсивності. Спрямований потік світлового випромінювання провокує термальне пошкодження волосяного фолікула, руйнування його допомогою нагрівання.

Фотоепіляція підходить для видалення небажаних волосків в будь-якій області обличчя і тіла як для жінок, так і для чоловіків. Необхідно враховувати, що фотоепіляція не гарантує перманентного усунення росту волосся: хоча шкіра залишається гладкою на тривалий термін, фотоепіляція, виконувана регулярно, лише зменшує кількість волосків в певній області з кожною наступною процедурою, але не допомагає позбутися від небажаних волосків назавжди.

Процедура фотоепіляції

Сама процедура фотоепіляції досить проста і супроводжується мінімумом неприємних відчуттів — для попередження болю на область, оброблювану світловим променем, іноді наноситься анестетик для місцевого застосування. Крім того, шкіра в місці епіляції може перед процедурою оброблятися спеціальним охолоджуючим гелем, який також мінімізує неприємні відчуття під час процедури. Під час фотоепіляції необхідно обов’язково надягати захисні окуляри.

Тривалість однієї процедури фотоепіляції складає в середньому до двадцяти п’яти хвилин, однак цей показник строго індивідуальний і залежить від кількості волосків і розміру області, що підлягає епіляції. Оскільки фотоепіляція діє на глибокі шари шкіри, поверхневий шар шкіри ніяк не пошкоджується — лише в рідкісних випадках після процедури може спостерігатися незначне подразнення шкіри.

Наскільки ефективна фотоепіляція

Ефективність фотоепіляції, як і видалення волосся за допомогою лазера, залежить від кількох факторів. У їх числі:

 • Природний відтінок шкіри: хоча фотоепіляція підходить практично для будь-якого кольору шкіри, найефективніше процедура в тих випадках, коли шкіра від природи достатньо світла.
 • Колір волосся: те, наскільки волоски темні або світлі, має вирішальне значення для ефективності фотоепіляції. Найкраще результати в тому випадку, якщо волоски темні. Для видалення сивого або дуже світлих волосків фотоепіляція не підходить.
 • Товщина волосків: найефективніше фотоепіляція в тих випадках, коли волоски не тільки темні, але і досить товсті: чим тонше волоски, тим менш ефективною буде процедура.
 • В середньому для того, щоб досягти оптимальних результатів — тобто для того, щоб зростаючі волоски були максимально непомітними, а шкіра залишалася гладкою на дуже тривалий термін — необхідно мінімум шість процедур фотоепіляції з певним інтервалом між ними. Якщо шкіра темна або волоски світлі, може знадобитися більша кількість сеансів фотоепіляції. Час від часу робити повторну фотоепіляції необхідно ще й тому, що ефективність процедури залежить від фази росту волосся: у кожного з видаляються під час процедури волосків різна фаза зростання, тому повторювати процедуру доведеться неодноразово.

  Побічні ефекти і безпеку

  Видалення волосся за допомогою світлового випромінювання високої інтенсивності вважається однією з найбільш безпечних процедур по видаленню небажаного волосся, проте і у фотоепіляції є кілька неприємних побічних ефектів. Один з найпоширеніших побічних ефектів процедури — незначне почервоніння і набрякання шкіри в місці дії світлового променя: це явище абсолютно нормально, і почервоніння зникає самостійно всього через кілька годин. Протягом декількох днів після процедури може спостерігатися незначне подразнення, свербіж та почервоніння шкіри — ознаки, схожі з ознаками сонячного опіку. І лише в дуже рідкісних випадках фотоепіляція може викликати більш істотні порушення шкірного покриву — зокрема, гіперпігментацію, потемніння ділянок шкіри, що піддавалися впливу світлового випромінювання, і гіпопігментація — тобто, навпаки, освітлення окремих ділянок шкіри.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.