Фолікуліт волосистої частини голови — часті питання

Фолікуліт волосистої частини голови часто описують як хворобу, схожу на сильне акне, але з проявами на волосистій частині голови і уздовж лінії росту волосся. Воно супроводжується висипом, свербінням і подразненням. Це захворювання може пройти сама, а може і не проходити і викликати серйозні наслідки, такі як утворення шрамів і втрата волосся.

Які симптоми фолікуліту волосистої частини голови

Інфекція звичайно починається як маленькі білі прищики на шкірі під волоссям і уздовж лінії росту волосся, по вигляду нагадує «гусячу шкіру». У більшості випадків запалюється верхній шар шкіри, що супроводжується свербінням або болем. Прищики містять гній або кров.

Які причини

Фолікуліт викликається інфікуванням волосяних фолікулів бактеріями або грибком. Найчастіший збудник — золотистий стафілокок. Гарячі ванни, тісний одяг, інфекції шкіри або ранки, тривалий прийом стероїдів або антибіотиків, гоління і антисанітарних обстановка підвищують шанси розвитку фолікуліту. Якщо у вас є інші захворювання шкіри, наприклад, екзема або дерматит, або, наприклад, діабет, у вас також більш високий ризик розвитку фолікуліту волосистої частини голови.

Чи може фолікуліт волосистої частини голови поширитися на інші частини тіла?

волосяних цибулин найбільше саме на голові, тому фолікуліт часто вражає цю область. Тим не менш, фолікуліт може з’явитися на будь-якій частині тіла, де є волосся, включаючи руки, ноги або лобок.

Фолікуліт волосистої частини голови — це те ж саме, що і акне волосистої частини голови?

Це дві різні хвороби, хоча їх часто плутають. Фолікуліт волосистої частини голови може бути більш важким, ніж акне, і вражає саме фолікули. Якщо ви не можете визначити, що за прищики у вас на шкірі голови, зверніться до лікаря.

заразитися чи ні

Так, фолікуліт волосистої частини голови — це дуже заразне захворювання, тому дуже важливо визначити причину. Не поширюйте інфекції і не заражайте себе заново — використовуйте чисту білизну і рушники кожен день. Також гарна ідея продезінфікувати усі гребінці, шпильки та інше, а також не ділитися цими речами з іншими людьми.

Як можна вилікувати самостійно

Є кілька способів вилікувати і запобігти фолікуліт волосистої частини голови.

Шкіра волосистої частини голови. Користуйтеся шампунем і кондиціонером з саліцилової кислотою, щоб зменшити кількість шкірного жиру і бактерій, або засобами від лупи.

Шкіра: щоб зменшити неприємні відчуття, обертайте голову теплим рушником або робіть компрес кілька разів в день. Також наносите крем місцевої дії для зменшення свербежу. Використовуйте антибактеріальні засоби для вмивання (у складі можуть бути саліцилова кислота або чайне дерево). Міняйте рушник кожен раз, коли приймаєте душ. Постарайтеся не голити уражену область.

Хто найчастіше схильний до хвороби

Хоча фолікуліт частіше вражає підлітків і молодих людей, хвороба може з’явитися в людини в будь-якому віці.

Чи можна використовувати засіб для вмивання від акне для лікування фолікуліту волосистої частини голови?

Хоча деякі засоби від акне можуть бути ефективні для лікування фолікуліту волосистої частини голови, перевірте, щоб засіб не містило перекис водню, яка може знебарвити волосся. Вибирайте засоби, що зменшують жирність шкіри, що містять олію чайного дерева або саліцилову кислоту.

Коли потрібно звертатися до лікаря

Легкі випадки фолікуліту проходять самі без спеціального лікування. Але якщо стан не поліпшується після кількох тижнів лікування, з’являється регулярно або поширюється на інші частини тіла, зверніться до лікаря загальної практики або дерматолога. Також обов’язково звернутися за медичною допомогою, якщо у вас підвищилася температура або якщо уражена область опухла, стала гарячою і болючою на дотик. Лікар призначить вам відповідні засоби для лікування саме вашого випадку.

Діагностика

Часто достатньо просто візуального огляду, щоб поставити діагноз. Якщо ви не можете знайти ефективне лікування, лікар може взяти на аналіз вміст прищика, зразок тканини з ураженої області, щоб призначити більш цілеспрямоване лікування.

Якщо з’явилися маленькі прищики на шкірі після гоління. Це фолікуліт?

Фолікуліт може бути викликаний голінням і часто з’являється на ногах у жінок і на обличчі або шиї у чоловіків. Він з’являється, коли мікроби потрапляють в мікропорези, залишені бритвою на шкірі. Просто не голіться кілька днів. Запобігти такий вид фолікуліту може використання електробритви або крему-депілятор.

З якими іншими хворобами шкіри можна сплутати

Схожі симптоми можуть викликати торбах отруйний, акне та пітниця. Щоб поставити діагноз, важливо розуміти причини захворювання. Якщо ви не впевнені, зверніться до лікаря.

Чи може фолікуліт волосистої частини голови призвести до інших хвороб?

Якщо не лікувати фолікуліт, він може викликати запалення підшкірної жирової клітковини, серйозне захворювання, яке поширюється по тілу. Також він може призводити до фурункульозу, хвороби, при якій виникають множинні хворобливі нариви. Крім того, фолікуліт волосистої частини голови може викликати шрами, пігментацію шкіри і випадання волосся.

Фолікуліт волосистої частини голови може бути непростим для лікування захворюванням, але важливо зрозуміти причини хвороби і застосовувати заходи профілактики.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.