Флюороз — якщо фтору занадто багато

загрузка...

Флюороз є результатом надлишку фтору в дієті в період розвитку зубів. Захворювання характеризується появою на зубній емалі білих, жовтих і / або коричневих плям. Симптоми можуть варіюватися від незначної зміни кольору до помітної нерівномірного забарвлення поверхні емалі. Флюороз не може розвинутися після того, як у людини виросли постійні зуби.

Флюороз більшою мірою є косметичної проблемою, ніж хворобою зубів. Іноді вона настільки незначний, що проблему може помітити тільки стоматолог. У більшості випадків флюороз розвивається, якщо дитина ковтає фторовану зубну пасту або приймає харчові добавки з фтором, а також регулярно п’є воду з великим вмістом фтору.

При будь дисколорація зубів слід звертатися до стоматолога.

Діагностика

Симптомами флюорозу можуть бути як плями на зубній емалі, так і деформація емалі. Щоб визначити, чи вказують ці симптоми на флюороз, стоматолога необхідно оцінити приблизний рівень споживання фтором. Для цього лікар збирає анамнез — зокрема, йому необхідно знати про різних захворюваннях і / або прийомі медикаментом, що також може призвести до дисколорація зубів. Крім того, він обов’язково проведе повне стоматологічні обстеження, щоб виявити будь-які можливі проблеми із зубами.

Профілактика

Дітям молодше шести років для чищення зубів потрібно використовувати зовсім трохи зубної пасти; в перший час батьки повинні стежити за тим, щоб вони не ковтали пасту.

Приймати добавки з фтором слід тільки в тому випадку, якщо у воді, яку п’є дитина, міститься дуже мало цієї речовини. Отримати інформацію про зміст фтору у воді можна в місцевих організаціях, контролюючих якість водопровідної води. Якщо ви п’єте тільки бутильовану воду, вміст фтору має бути зазначено на етикетці.

Лікування

Строго кажучи, флюороз не є хворобою; він не сприяє розвитку карієсу і будь-яких інших хвороб зубів або ясен. Однак плями на зубах виглядають не естетично, і ознаки флюорозу можна усунути за допомогою професійного відбілювання зубів або установки вінірів.

При сильному флюорозі, що викликала ерозію зубної емалі, може бути необхідна установка зубних коронок.

У найлегших випадках, коли дисколорація зубної емалі ледь помітна, симптоми флюорозу можна усунути за допомогою домашніх способів відбілювання зубів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.