Флюкостат — протипоказання: несумісність небезпечна

загрузка...

Флюкостат (флуконазол) — це сучасний ефективний протигрибковий препарат. Сьогодні він найбільше відомий як засіб для лікування молочниці — реклама про те, що молочниця проходить від прийому однієї таблетки Флюкостат відомо всім. Але реклама замовчує про те, що прийом Флюкостат деяким людям може бути протипоказаний.

Кому протипоказаний прийом Флюкостат

Флюкостат дійсно ефективне протигрибковий засіб, але будь ефективний засіб має і значні побічні дії, а значить і протипоказання. Тому використовувати флюкостат для самолікування ні в якому разі не рекомендується, по-перше, тому, що без лабораторного контролю излеченности не буде ніякої впевненості в одужанні, а по-друге він може дати багато ускладнень.

Флюкостат протипоказаний, перш за все, при вагітності та годуванні дитини грудьми, оскільки може викликати зміни в розвитку зростаючого плоду. Особливо небезпечний флюкостат в перші 12 тижнів вагітності, коли відбувається закладка тканин. Іноді все ж доводиться ризикувати, але ризик повинен бути виправданим, наприклад, при важких генералізованих грибкових захворюваннях, з ураженням багатьох внутрішніх органів і систем. У такому випадку перед лікарем стоїть питання: наскільки небезпечна грибкова інфекція і чи загрожує вона житті жінки. Якщо так, то флюкостат може бути виходом з положення.

У період годування груддю дитини такого ризику вже немає: на час лікування грудне вигодовування завжди можна перервати. Це необхідно тому, що флюкостат виділяється з грудним молоком і може надавати токсичну дію на немовля.

У дітей до трьох років флюкостат не застосовують через його токсичності. Особливо шкідливий цей препарат при схильності дитини до судом. Крім того, він може викликати у дитини тяжкі зміни з боку крові, які приведуть до різкого зниження імунітету і кровоточивості. Важкі ускладнення можуть бути і з боку органів травлення — нудота, блювота, пронос, токсичний вплив на клітини печінки. У дитини може порушуватися також функція нирок і виникати важкі алергічні реакції.

Так як флюкостат надає токсичну дію на клітини печінки, його не рекомендують застосовувати при зловживанні алкоголем (відомо, що алкоголь діє на клітини печінки як отрута) — такого подвійного удару печінка просто не перенесе. Так само небезпечні будь-які лікарські препарати, що володіють здатністю надавати токсичну дію на клітини печінки. Не варто застосовувати флюкостат після тільки що перенесеного гострого гепатиту або при хронічному гепатиті, а також при будь-яких захворюваннях печінки, що супроводжуються зниженням її функції (наприклад, при цирозі печінки). Іноді флюкостат виявляє токсичну дію і на здорову печінку, причому не завжди це залежить від дозування та тривалості прийому препарату. Тому при лікуванні Флюкостат функцію печінки необхідно перевіряти.

Протипоказанням для прийому Флюкостат є і важкі захворювання нирок з порушенням їх функції — ниркова тканина жваво реагує на будь токсичний вплив. У таких випадках при крайній необхідності флюкостат призначається в індивідуально підібраних дозах.

З великою обережністю цей препарат повинні приймати хворі з різними порушеннями серцевого ритму, оскільки він здатний порушувати провідність серцевих імпульсів, що може викликати напади миготливої аритмії та інших серцевих порушень. Такі порушення можливі при багатьох серцевих захворюваннях. Розібратися в показання і протипоказання для прийому Флюкостат може тільки лікар.

Нарешті, флюкостат не варто приймати при підвищеній чутливості до нього хворого.

Сумісність Флюкостат з іншими лікарськими препаратами

Флюкостат часто вступає у взаємодію з іншими лікарськими препаратами і це ще одна причина, по якій його можна використовувати для самолікування. Лікар же обов’язково відкоригує прийом усіх необхідних на даний момент для хворого ліків, а також їх дозування.

Небезпечний спільний прийом Флюкостат з деякими видами антикоагулянтів (препаратів, що знижують згортання здатності крові), наприклад, з синкумар і варфарином. Справа в тому, що флюкостат сприяє зменшенню в крові тромбоцитів, що також знижує згортання здатності крові і може призвести до різного роду кровотеч.

Небезпечно також поєднання Флюкостат з імуномодулятором циклоспорином, який, по-перше, також, як і флюкостат сприяє зменшенню в крові кількості тромбоцитів (загроза кровотечі), а по-друге, під дією Флюкостат концентрація в крові циклоспорину може збільшуватися, створюючи загрозу передозування.

При прийомі Флюкостат і теофіліну одночасно слід побоюватися передозування останнього, що досить небезпечно для хворих.

Несумісний флюкостат і ще з цілою низкою ліків, знати про такий несумісності може тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.