Флюкостат — не приймайте без контролю лікаря

загрузка...

Діючою речовиною Флюкостат у вигляді капсул, суспензії та розчину для ін’єкцій є флуконазол, що володіє протигрибковою дією. Флуконазол також входить до складу деяких інших медикаментів, які використовуються для лікування грибкових і дріжджових інфекцій.

Як флюкостат впливає на грибки

Флюкостат вбиває грибки, що викликають інфекції, впливаючи на їх клітинні мембрани. Він перешкоджає виробленню ергогестрола — важливого компонента клітин грибків.

Клітинні мембрани критично важливі для виживання грибків — вони заважають проникненню в клітини небажаних і потенційно шкідливих субстанцій, а також не дають вмісту клітин витікати назовні. Під впливом Флюкостат в клітинних мембранах утворюються отвори, за рахунок чого клітини гинуть, а інфекція виліковується.

Флюкостат використовують для лікування різних грибкових захворювань, особливо тих, які викликаються грибками сімейств кандида та криптококком. Його можна приймати перорально і внутрішньовенно, в залежності від типу і ступеня тяжкості інфекції. Тривалість лікування також залежить від цих чинників. Наприклад, вагінальну молочницю, як правило, можна вилікувати за допомогою однієї дози, прийнятої перорально; курс лікування при деяких інших інфекціях триває від шести до восьми тижнів.

При яких захворюваннях використовується флюкостат

 • Грибкові шкірні захворювання, такі як мікоз (оперізувальний лишай стоп), стригучий лишай (дерматомікоз), паховий дерматомікоз, висівкоподібний (різнокольоровий) лишай, кандидозні інфекції шкіри
 • кандидозні інфекції слизових оболонок порожнини рота, горла, легенів і сечовивідних шляхів
 • кандидозні інфекції внутрішніх органів і систем, наприклад, серця, легень, органів черевної порожнини; системний кандидоз
 • Вагініт (вагінальна молочниця, яка також є кандидозної інфекцією)
 • Кандидозний баланіт, або молочниця у чоловіків (запалення шкіри статевого члена і крайньої плоті)
 • Інфекції, викликані криптококком, наприклад, криптококовий менінгіт, а також інфекції, що вражають легені і шкіру
 • Запобігання рецидивам захворювань, викликаних криптококком у людей, хворих на СНІД
 • Запобігання грибкових інфекцій у людей з ослабленою імунною системою і з пониженим рівнем лейкоцитів у крові, наприклад, в результаті хіміотерапії, променевої терапії або пересадки кісткового мозку
 • Дуже важливо пройти курс лікування Флюкостат до кінця, навіть якщо ви відчули себе краще і вам здається, що інфекція вилікувана. Передчасне припинення курсу прийому ліків може призвести до рецидиву, а також до того, що грибок стане нечутливим до дії медикаменту.

  Флюкостат проти молочниці

  Для лікування молочниці особливо ефективним вважається флюконазол — протигрибковий агент, діюча речовина Флюкостат. Флюконазол, протигрибковий агент широкого спектра дії, ефективно нейтралізує активність грибкових мікроорганізмів роду candida, збудників молочниці.

  Флюкостат — найефективніший і зручний засіб для лікування різних видів молочниці, що застосовується для придушення активності грибка роду кандида не тільки на слизових піхви, але і, наприклад, в порожнині рота, стравоході, кишечнику, де підвищена активність грибкових мікроорганізмів також може призвести до появи характерних симптомів молочниці. При цьому дія Флюкостат не залежить від таких факторів, як спосіб застосування — препарат однаково ефективно діє як при одночасному прийомі їжі, так і без нього, незалежно від вмісту шлунка. Максимальна концентрація діючих речовин препарату в організмі досягається дуже швидко — приблизно через одну-дві години після прийому Флюкостат, і залишається на високому рівні протягом сімдесяти двох годин після прийому препарату. Фактично це означає, що флюкостат дуже швидко пригнічує основні неприємні симптоми молочниці — такі, як свербіж, печіння, творожистие виділення з піхви, — і запобігає повторне їх поява.

  На відміну від протигрибкових препаратів для зовнішнього застосування, флюкостат проти молочниці в більшості випадків не вимагає тривалого курсу лікування — однієї дози препарату достатньо для придушення симптомів захворювання. Більш тривалий курс лікування молочниці Флюкостат вимагається тільки при ускладненому або хронічному захворюванні.

  Одне з ключових переваг Флюкостат проти молочниці — вибірковість дії протигрибкових агентів: флюконазол, діюча речовина препарату, нейтралізує активність грибкових мікроорганізмів, але при цьому ніяк не впливає на життєдіяльність корисних бактерій, не порушуючи, таким чином, мікрофлору піхви і шлунково-кишкового тракту. Крім того, флюкостат при лікуванні молочниці не вимагає ніяких додаткових заходів безпеки — одночасно з прийомом Флюкостат можна продовжувати приймати оральні протизаплідні препарати, користуватися іншими засобами контрацепції.

  Як правило, флюкостат проти молочниці не викликає серйозних побічних ефектів — в рідкісних випадках після прийому препарату спостерігаються нудота, головний біль, незначні порушення роботи шлунково-кишкового тракту (диспепсія). Препарат протипоказаний для лікування молочниці при вагітності та годуванні груддю. Крім того, не рекомендується одночасний прийом Флюкостат і терфенадину.

  Рекомендовані дозування Флюкостат проти молочниці — одна капсула в сто п’ятдесят міліграмів одноразово або дві капсули по сто п’ятдесят міліграмів на перший і четвертий день лікування. У рідкісних випадках, при необхідності збільшити тривалість курсу лікування молочниці, призначається триразовий прийом Флюкостат — по одній капсулі препарату на перший, четвертий і сьомий день лікування.

  Флюкостат може застосовуватися не тільки для лікування, але і для профілактики молочниці в тих випадках, коли симптоми захворювання постійно повертаються. Рекомендована доза препарату для попередження повторної появи симптомів молочниці — по одній капсулі Флюкостат в сто п’ятдесят міліграмів раз на тиждень протягом декількох місяців.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.