Флюкостат і алкоголь — небезпечне поєднання

загрузка...

Флюкостат — це ефективний протигрибковий препарат вітчизняного виробництва. Але він має багато протипоказань і побічних ефектів, тому приймають його тільки за призначенням лікаря. Цей препарат також небезпечно поєднувати з будь-якими засобами, що можуть токсичний вплив на печінку, в тому числі з алкоголем.

Дія Флюкостат на печінку

Флюкостат (флуконазол) — це протигрибковий лікарський препарат, який пригнічує обмінні процеси в клітинах патогенних грибів, що призводить до їх загибелі. Але, як і будь ефективний лікарський засіб, флюкостат має багато побічних ефектів і протипоказань.

Одним з побічних ефектів цього препарату є токсичний вплив на клітини печінки. Встановлено, що флюкостат надає негативну дію на печінку в основному, якщо є якесь захворювання цього органу, на здорову печінку він не надає негативної дії.

Але особливістю захворювань печінки є те, що багато хто з них протікають безсимптомно і виявляються вже при значному порушенні функції цього органу. А так як далеко не всі хворі проходять повне обстеження перед призначенням протигрибкових засобів, виключити гепатотоксична дія (токсичний вплив на печінку) при прийомі Флюкостат можна.

З побічних ефектів при прийомі Флюкостат можливі порушення функції печінки, проявами якої є жовтяничне забарвлення шкіри та склер, гепатит, некроз (відмирання) клітин печінки, підвищений вміст у крові білірубіну, підвищення активності печінкових ферментів. Побічні ефекти з боку печінки можуть бути як малопомітними, минущими (вони проходять при відміні Флюкостат), так і дуже значними, що супроводжуються тяжким станом хворого.

Як діє поєднання Флюкостат і алкоголю на печінку

В інструкції до даного препарату, розробленої виробником (російської фармацевтичної компанією Фармстандарт), зазначено, що його прийом не можна поєднувати з прийомом лікарських препаратів або будь-яких інших речовин, що володіють гепатотоксичними дією. Алкоголь же надає пряму токсичну дію на клітини печінки, викликаючи їх некроз і заміщення жировими клітинами або клітинами сполучної тканини.

У разі незначних порушень роботи печінки флюкостат може не викликати помітних побічних ефектів, але якщо до його впливу на печінку додати ще й дію алкоголю, то наслідки можуть бути дуже сумними. Наприклад, можливий розвиток токсичного гепатиту і навіть некрозу печінки. Тому в інструкції до Флюкостат написано, що хворим на хронічний алкоголізм його потрібно призначати з великою обережністю.

Як діє поєднання Флюкостат і алкоголю на центральну нервову систему

Флюкостат має такі побічні ефекти з боку центральної нервової системи, як головний біль, запаморочення, іноді навіть розвиваються судоми. При передозуванні цього препарату можливо появи галюцинацій і марення. Це говорить про токсичному впливі Флюкостат на центральну нервову систему. Алкоголь же посилить такий вплив, так як на клітини головного мозку він чинить такий же токсичну дію, як і на клітини печінки. Передбачити, як саме поєднання Флюкостат з алкоголем впливають на головний мозок конкретного хворого, практично неможливо.

Як діє поєднання Флюкостат і алкоголю на серцево-судинну систему

Флюкостат може надавати побічна дія на серцево-судинну систему, що призводить до порушень серцевого ритму аж до миготливої аритмії і тріпотіння шлуночків.

Алкоголь сприяє спочатку різкого розширення кровоносних судин, а потім їх стійкому звуження. Саме тому у хворих на хронічний алкоголізм часто розвивається артеріальна гіпертензія. Це створює підвищене навантаження на серце, що призводить до різних порушень його діяльності, в тому числі до аритмій. Поєднання Флюкостат і алкоголю може спровокувати розвиток важких нападів аритмії.

Як діє поєднання Флюкостат з алкоголем на грибкові інфекції

Алкоголь — це речовина, яка швидко всмоктується в кров і робить активний вплив на обмін речовин. В результаті змінюється робота ферментів, гормонів та інших біологічно активних речовин, що призведе і до зміни дії Флюкостат як протигрибкового лікарського препарату. Встановлено, що алкоголь знижує лікувальний ефект будь-яких лікарських препаратів, у тому числі і протигрибкових.

Так чи варто під час курсу лікування Флюкостат приймати алкоголь? Можливо, варто потерпіти і спочатку вилікуватися, а потім вже вживати спиртні напої?

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.