Флуоксетин — поліпшить настрій

Флуоксетин відноситься до класу антидепресантів, відомих як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СИОЗС). Антидепресанти — це препарати, які впливають на нервові клітини мозку. СИОЗС, крім того, впливають на нейротрансмітери, які передають сигнали між нервовими клітинами. Серотонін — один з нейротрансмітерів, який виконує багато функцій, в тому числі, покращує емоційний стан людини. Вважається, що однією з причин депресії є те, що в мозку виробляється менше серотоніну, ніж зазвичай, а той, що виробляється, швидко всмоктується назад в нервові клітини — то, тобто відбувається зворотне захоплення серотоніну.

СОІЗС блокують (інгібують) зворотне захоплення серотоніну і людина, що приймає їх, довше залишається в гарному настрої. Таким чином флуоксетин допомагає полегшити симптоми депресії. Флуоксетин також використовують для лікування булімії і обсесивно-компульсивних розладів у дорослих. Його застосовують і для лікування важких епізодів великого депресивного розладу у дітей, якщо після 4-6 психотерапевтичних сесій не вдається добитися поліпшення.

Увага!

Депресія та інші психічні розлади пов’язані з підвищеним ризиком суїцидальних думок, самоушкодження та суїциду. Якщо ви або ваш близька людина приймає антидепресанти, важливо звертатися до лікаря при будь-яких ознаках погіршення симптомів — наприклад, якщо посилюється тривожність і / або частіше з’являються думки про суїцид.

Діти повинні брати флуоксетин тільки при помірному та сильному депресії. На початку лікування антидепресантами діти і підлітки можуть бути більш схильні до суїцидальної поведінки, ніж проходять аналогічне лікування дорослі пацієнти. Вкрай важливо, щоб їхні близькі ставилися до них з розумінням, легко йшли на контакт, даючи дітям можливість висловлювати будь-які свої думки і переживання. Слід повідомляти лікарю про будь тривожних змін у поведінці дітей, що приймають антидепресанти.

Вплив тривалого прийому флуоксетину вивчено мало, однак існують, поки незначні, підстави вважати, що цей препарат може впливати на зростання, а також сексуальна, розумовий, емоційний і поведінковий розвиток дітей. Перш ніж призначати прийом флуоксетину, лікар повинен детально розповісти батькам дитини про ризики та переваги, пов’язані з медикаментом. Після закінчення лікування протягом деякого часу потрібно стежити за подальшим розвитком дитини.

Якщо флуоксетин не дає позитивного ефекту протягом дев’яти тижнів, слід переглянути доцільність прийому це ліки.

 • Під впливом флуоксетину може погіршитися здатність пацієнта керувати транспортним засобом.
 • Під час курсу лікування слід утримуватися від вживання алкоголю.
 • Протипоказання до застосування

  Флуоксетин не можна приймати при неконтрольованих судомних розладах (наприклад, пов’язаних з пошкодженням мозку), під час маніакальних епізодів у страждаючих маніакально-депресивними розладами, при неконтрольованої епілепсії, а також під час прийому інгібіторів МАО, та протягом 14 днів після закінчення курсу їх прийому.

  Цей препарат повинні з підвищеною обережністю приймати літні люди, діти і підлітки; люди, у яких коли-небудь спостерігалися суїцидальні думки або поведінку, а також пацієнти, у яких були які-небудь маніакальні і / або біполярні розлади. Крім того, підвищена увага під час прийому флуоксетину потрібна пацієнтам, які проходять лікування електросудомної терапією (ЕСТ), приймають антипсихотичні препарати, а також тим, хто приймає антикоагулянти, у кого є хвороби серця, діабет, епілепсія, судоми і захворювання крові в анамнезі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.