Флуоксетин для схуднення: підійде не всім

загрузка...

Флуоксетин — це лікарський препарат, який чинить значний вплив на центральну нервову систему. У тому числі він пригнічує підвищений апетит, який може розвиватися на тлі функціональних порушень нервової системи — нервової булімії.

Що таке нервова булімія

Нервова булімія — це невроз, який супроводжується неконтрольованими нападами обжерливості з наступним штучним видаленням їжі з шлунково-кишкового тракту. Такі напади переїдання (при цьому їжа приносить величезне задоволення) супроводжуються сильним каяттям і самобичуванням, хворі викликають блювоту, приймають проносні, сечогінні, голодують, катують себе високими фізичними навантаженнями і так далі. І так до наступного нападу.

З часом захворювання може набути характеру неврозу нав’язливих станів з перепадами настрою: поглинання їжі супроводжується ейфорією, а подальше каяття — депресією. Поступово думки про їжу витісняють всі інші. Особливістю булімічному неврозу є те, що хворі, як правило, хочуть мати масу тіла значно нижче норми. Захворювання виникає в основному в молодих жінок із заниженою самооцінкою, високою тривожністю, істеричними рисами, потребою відповідати ідеалу.

Нервова булімія — це явище нашого часу, ще зовсім недавно про таке захворювання мало хто знав. Але високі соціальні вимоги до жінок в поєднанні з нервово-психічними навантаженнями зробили свою справу: жінки з одного боку прагнуть виглядати ідеально, а з іншого не витримують вантажу проблем і «заїдають» свої неприємності, замінюючи їжею те, чого їм бракує в житті.

Часто жінка самостійно не може впоратися зі своїм станом, але, розуміючи свої проблеми, вона приховує їх до останнього. Лікування нервової булімії може здійснюватися різними способами, але найкраще підійде комплексне лікування із застосуванням медикаментозної терапії і різних методів психотерапії. Одним з препаратів, що застосовуються для лікування нервової булімії, є флуоксетин.

Флуоксетин для лікування нервової булімії

Флуоксетин є антидепресантом, який чудово підходить для лікування нервової булімії. Він пригнічує апетит, що знімає відчуття сильного голоду і попереджає неконтрольований напад обжерливості. При цьому флуоксетин злегка збуджує центральну нервову систему і підвищує загальний тонус організму. В результаті увагу хворого може бути переключено з проблеми їжі на іншу проблему, наприклад, на прояв більшої соціальної активності, увагу родині і так далі.

Механізм дії флуоксетину полягає в тому, що він пригнічує зворотний нейронний захоплення серотоніта в центральній нервовій системі. Це дозволяє серотоніну скупчуватися в місцях його передачі з нейрона на нейрон (синапсах). А так як серотонін здатний покращувати настрій (його називають гормоном щастя), зменшується або знімається зовсім депресія. Серотонін пригнічує відчуття голоду, впливаючи безпосередньо на центр голоду в головному мозку.

Як правильно приймати

Призначається флуоксетин лікарем, без рецепта його не продадуть в аптеці. Це дуже важливо, тому що цей препарат має досить багато протипоказань та побічних ефектів.

Починають лікування з прийому однієї капсули 20 мг на день. Приймають флуоксетин зазвичай вранці, незалежно від прийому їжі. Через кілька тижнів (у разі потреби) можна збільшити добову дозу препарату, розділивши її на два-три прийоми. Повний ефект від дії препарату буде помітний через два-чотири тижні регулярного прийому. Добова доза препарату і тривалість курсу лікування визначається лікарем.

Кому не можна приймати флуоксетин

Прийом флуоксетину протипоказаний при підвищений внутрішньоочний тиск, атонії сечового міхура, тяжких захворюваннях нирок з порушенням їх функції, аденомі передміхурової залози, одночасному прийомі деяких транквілізаторів (наприклад, інгібіторів МАО), судомної готовності (у тому числі епілепсії), вагітності, годуванні дитину грудьми, в дитячому віці, при підвищеній чутливості до компонентів препарату.

Крім протипоказань існує ще ряд захворювань і станів, при яких флуоксетин потрібно застосовувати з обережністю.

Побічні ефекти

Флуоксетин має чимало побічних ефектів і це не дозволяє застосовувати його самостійно, без лікарського контролю. Так, з боку центральної нервової системи на тлі курсу лікування флуоксетином можлива поява підвищеної тривожності, тремтіння кінцівок або всього тіла, сонливості або безсоння, головного болю, різних психічних порушень, а також порушень координації рухів.

З боку інших органів і систем можливі нудота, блювання, пронос, пітливість, зниження цукру і натрію в крові, порушення статевої функції, м’язово-суглобові болі, висока температура, алергічні реакції.

Флуоксетин — це антидепресант, який підійде далеко не всім жінкам, охочим схуднути.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.