Флуконазол застосування: інфекційний антибіотик

Флуконазол — антибіотик з протигрибковою дією, застосовується для лікування різного роду інфекцій, спричинених грибковими мікроорганізмами і вражаючими рот, глотку, стравохід, легені, сечовий міхур, геніталії і кров. Крім того, флуконазол застосовується для профілактики грибкових інфекцій у випадку ослаблення імунітету, спровокованого антиракової терапією, трансплантацією кісткового мозку або захворюваннями типу СНІДу.

Флуконазол не рекомендується до застосування при алергії на препарат або схожі ліки — в тому числі клотримазол, еконазол, кетоконазол, міконазол, сертаконазол, терконазол, тіоконазолом і вориконазол. Флуконазол протипоказаний при одночасному лікуванні цисапридом. Препарат не застосовується для лікування вірусних інфекцій — наприклад, застуди або грипу. Приймати флуконазол необхідно протягом усього встановленого терміну, навіть якщо дія препарату пригнічує симптоми вже через кілька днів після початку лікування.

Рекомендована доза флуконазолу залежить від типу інфекції, для лікування якої застосовується препарат. У випадку з вагінальними інфекціями, як правило, потрібно всього одна доза препарату, у випадку з іншими інфекціями може бути рекомендована подвійна доза флуконазолу.

Застосування для лікування грибкових інфекцій у дорослих

Рекомендовані дозування препарату для лікування інфекцій, спровокованих грибковими мікроорганізмами, у дорослих складають:

 • Для лікування вагінального кандидозу: сто пятьдесять міліграмів флуконазолу одноразово, перорально.
 • Для лікування молочниці порожнини рота: двісті міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — сто міліграмів препарату перорально або внутрішньовенно раз на день. Тривалість курсу лікування становить мінімум два тижні для запобігання повторної інфекції.
 • Для лікування кандидемії: чотириста міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — двісті міліграмів препарату внутрішньовенно або перорально раз на день. Тривалість лікування становить мінімум чотири тижні.
 • Для лікування мікотіческой пневмонії: чотириста міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — двісті міліграмів препарату внутрішньовенно або перорально раз на день.
 • Для лікування езофагального кандидозу: двісті міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — сто міліграмів препарату перорально або внутрішньовенно раз на день. Дозування може бути збільшена до чотирьохсот міліграмів на день залежно від реакції організму пацієнта на лікування. Тривалість лікування становить мінімум три тижні.
 • Для лікування грибкових інфекцій сечовивідних шляхів і грибкового перитоніту: від п’ятдесяти до двохсот міліграмів флуконазолу перорально або внутрішньовенно раз на день.
 • Застосування для лікування грибкових інфекцій у дітей

  Рекомендоване дозування флуконазолу для дітей у віці до двох тижнів (гестаційний вік від двадцяти шести до двадцяти дев’яти тижнів) розраховується виходячи зі співвідношення від трьох до дванадцяти міліграмів на кожен кілограм маси тіла дитини. Препарат приймається перорально або внутрішньовенно кожні сімдесят дві години.

  Для дітей у віці старше двох тижнів флуконазол застосовується з розрахунку шість міліграмів препарату на кожен кілограм маси тіла в перший день, потім — три міліграма флуконазолу на кожен кілограм маси тіла дитини раз на день. Тривалість лікування флуконазолом зазвичай становить мінімум три тижні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.