Флуконазол — інструкція: бореться з грибковою інфекцією

загрузка...

Флуконазол застосовується для лікування різного роду грибкових інфекцій у дорослих і дітей, в тому числі молочниці у чоловіків і жінок, молочниці порожнини рота і стравоходу, кандидозу, грибкових інфекцій сечовивідних шляхів. Флуконазол можна приймати як перорально, так і внутрішньовенно, одночасно з їжею або самостійно.

Дозування і показання до застосування флуконазолу у дорослих

 • Вагінальний кандидоз: рекомендований спосіб застосування флуконазолу — сто п’ятдесят міліграмів препарату однією дозою, одноразово, перорально.
 • орофарингеальний кандидоз: двісті міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — по сто міліграмів препарату раз на день. Симптоми захворювання зазвичай зникають через кілька днів, але для попередження повторного зараження необхідно продовжувати лікування протягом мінімум двох тижнів.
 • езофагальний кандидоз: двісті міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — по сто міліграмів препарату раз на день. В залежності від реакції на лікування дозування препарату може бути збільшена до чотирьохсот міліграмів флуконазолу в день. Тривалість курсу лікування езофагального кандидозу становить мінімум три тижні або два тижні після зникнення симптомів.
 • Системний кандидоз (інфекції, викликані системним ураженням грибка виду кандида, в тому числі кандидемія, дисемінований кандидоз, микотическая пневмонія): щоденний прийом препарату в дозуванні до чотирьохсот міліграмів.
 • Грибкові інфекції сечовивідних шляхів і грибковий перитоніт: щоденний прийом від п’ятдесяти до двохсот міліграмів флуконазолу.
 • Криптококовий менінгіт: чотириста міліграмів флуконазолу в перший день лікування, потім — двісті міліграмів раз в день. Залежно від реакції організму на дію препарату дозування може бути збільшена до чотирьохсот міліграмів. Рекомендована тривалість лікування криптококового менінгіту — десять-дванадцять тижнів після негативного результату аналізу на культури в цереброспінальній рідині. Рекомендоване дозування флуконазолу для придушення повторного криптококового менінгіту у пацієнтів зі СНІДом — двісті міліграмів препарату раз на день.
 • Профілактика грибкових інфекцій після трансплантації кісткового мозку: рекомендована доза флуконазолу для запобігання кандидозу після пересадки кісткового мозку — чотириста міліграмів препарату раз на день.
 • Дозування і показання до застосування флуконазолу у дітей

 • орофарингеальний кандидоз: рекомендована доза флуконазолу для лікування орофарингеального кандидозу у дітей розраховується виходячи зі співвідношення шість міліграмів препарату на кожен кілограм маси тіла дитини в перший день, потім — три міліграма на кілограм маси тіла. Для профілактики повторного зараження тривалість лікування повинна составляеть не менше двох тижнів.
 • езофагальний кандидоз: шість міліграмів препарату на кожен кілограм маси тіла дитини в перший день, потім — три міліграма на кілограм маси тіла. Для лікування езофагального кандидозу у дітей доза флуконазолу може бути збільшена до дванадцяти міліграмів препарату на кожен кілограм маси тіла дитини в день. Тривалість лікування становить мінімум три тижні або, принаймні, два тижні після зникнення симптомів.
 • Криптококовий менінгіт: для лікування гострого криптококового менінгіту у дітей рекомендується приймати флуконазол виходячи зі співвідношення дванадцять міліграмів препарату на кожен кілограм маси тіла дитини в перший день, а потім — із співвідношення шість міліграмів на кожен кілограм маси тіла. Рекомендована тривалість лікування криптококового менінгіту становить десять-дванадцять тижнів.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.