Флемоксин Солютаб — застосування: антибіотик широкого спектру дії

Антибіотики стали невід’ємною частиною нашого життя. Це дуже корисні лікарські препарати, але, на жаль, багато хто використовує їх не за призначенням, наприклад, для лікування звичайної застуди. А адже це все одно, що стріляти з гармати по горобцях, до того ж збудники інфекцій швидко втрачають чутливість до антибіотика та в потрібний момент, коли антибіотик буде дійсно потрібний, він не подіє.

Флемоксин Солютаб (амоксицилін) — належить до синтетичних антибіотиків пеніцилінового ряду широкого спектра дії. Випускається він у таблетках голландської фармацевтичною компанією «Астеллас Фарма Юроп Б.В.» — під дією шлункового соку він не руйнується.

напівсинтетичних пеніцилінів сьогодні випускається дуже багато і самих різних. Особливістю цих препаратів є те, що роблять їх з натурального пеніциліну, який виробляється грибками, злегка змінивши структуру. Як виявилося, це простіше і дешевше, ніж робити чисто синтетичні препарати. Таким чином, можна зробити багато нових антибіотиків, що дуже важливо, так як збудники інфекцій пристосовуються до часто вживаних антибіотиків і втрачають до них чутливість.

Дія

Флемоксин Солютаб проявляє активність по відношенню до багатьох видів умовно-патогенної і патогенної мікрофлори (він має бактерицидну дію, тобто вбиває збудників інфекції шляхом блокування синтезу складових клітинних мембран), але, як і всі антибіотики пеніцилінового ряду, він безсилий перед мікроорганізмами , які здатні виділяти пеніцилінази (бета-лактамази) — ферменти, що руйнують як натуральні, так і напівсинтетичні пеніциліни.

Флемоксин Солютаб активний відносно багатьох патогенних видів стафілококів, стрептококів, кишкової палички, шигел, сальмонел, гонококів, менінгококів, хламідій, хелікобактер пілорі (збудника виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки) та інших.

Після потрапляння таблетки в шлунок флемоксин солютаб швидко всмоктується в кров і потрапляє в органи і тканини, після чого потрапляє в печінку, розкладається в ній на метаболіти (продукти обміну) і виводиться з сечею.

Коли призначається

Так як високі концентрації Флемоксин Солютаб утворюються в органах дихання, він ефективний при лікуванні бактеріальної інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів, а також ЛОР-органів: бронхітів, запалень легень, трахеї, гортані, глотки, ангін і хронічних тонзилітів, а також запальних процесів придаткових пазух носа і середнього вуха.

Не менш ефективний флемоксин солютаб і при запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, так як він виводиться через нирки і тому в них утворюються особливо високі концентрації препарату. Але це ж являє і небезпека: при важких захворюваннях нирок з порушенням їх функції флемоксин солютаб не призначають.

Ще один орган, в якому утворюються високі концентрації Флемоксин Солютаб — печінку, так як в печінці він руйнується з утворенням продуктів обміну речовин. Тому його успішно застосовують для лікування таких захворювань, як запалення жовчного міхура і жовчовивідних шляхів.

Запальні процеси в області статевих органів також лікують цим антибіотиком. Але якщо при гострих запальних процесах дихальних і сечовивідних шляхів лікування можна починати, не чекаючи результатів лабораторних досліджень, і тільки потім (у разі необхідності) відкоригувати лікування за цими результатами, то при інфекційно-запальних процесах статевих органів і жовчовивідних шляхів в більшості випадків антибіотик призначають тільки після підтвердження чутливості до нього збудника інфекції. Лікують Флемоксин Солютаб і гонорею — гонокок виявляє до нього чутливість.

Після підтвердження чутливості застосовують препарат і для знищення хелікобактер пілорі — збудника виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Протипоказання

Флемоксин Солютаб не призначається в разі індивідуальній непереносимості компонентів препарату, при інфекційному мононуклеозі, деяких видах лейкозу, тяжких інфекціях шлунково-кишкового тракту з блювотою, проносом і зневоднюванням, а також при виразкових процесах в кишечнику.

Під час вагітності та лактації флемоксин солютаб призначають тільки за призначенням лікаря і за суворими показаннями.

Як і у будь-якого ефективного препарату, у Флемоксин Солютаб є побічні ефекти у вигляді порушення апетиту, нудоти, блювання, проносу, здуття живота, подразнення слизової оболонки кишечника, порушень функції печінки, інтерстиціального нефриту (запального процесу в сполучній тканині нирок), змін з боку крові, які можуть призводити до зниження імунітету і підвищеної кровоточивості, алергічні реакції.

Всі напівсинтетичні пеніциліни, в тому числі флемоксин солютаб, є сьогодні найбільш затребуваними антибактеріальними препаратами.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.