Фізіотерапія — ефективне відновлення організму

загрузка...

Фізіотерапія — це напрямок медицини, що використовує для лікування різні фізичні фактори , в тому числі, масаж і різні вправи. Часто фізіотерапія використовують для лікування різних станів, що зачіпають м’язи, суглоби, серце, систему кровообігу, і легкі. Фізіотерапію також можна застосовувати в лікуванні психічних і неврологічних захворювань, і різноманітних хронічних станів.

Різні техніки фізіотерапії спрямовані на те, щоб поліпшити здатність людини використовувати частини тіла, так чи інакше пошкоджені різними порушеннями. Наприклад, фізіотерапія може бути призначена при артриті, хронічному стані, симптомами якого є біль і ригідність суглобів. Фізіотерапевт призначає курс лікування, який дозволяє в певній мірі зберегти рухливість суглобів і зміцнити навколишні їх м’язи. Крім того, фізіотерапію застосовують для реабілітації після спортивних травм, інсульту і хірургічних операція, а також для лікування проблем з дихальними та іншими органами.

Холістичний підхід

Фізіотерапевти в своїй роботі керуються холистическим підходом, тобто фокусуються не конкретно на пошкодженій ділянці тіла, а враховують потреби та особливості всього організму. Лікарі мають на увазі, що в однієї проблеми може багато причин — прямих і непрямих (так, біль у спині буває викликана м’язовою напругою, розтягуванням, неправильним розподілом тяжкості, тривалим перебуванням в одній позі, і так далі). Під час лікування фізіотерапевт не тільки покращує рухливість суглобів і збільшує м’язову силу, але і дає пацієнтові поради щодо того, як правильно займатися спортом, як розподіляти навантаження і так далі — тобто, як уникнути посилювання проблеми в подальшому.

Техніки фізіотерапії

Масаж

 • Масаж — це маніпуляція м’якими тканинами людини. Він використовується для:
 • Поліпшення циркуляції крові;
 • Поліпшення виведення рідин з тканин, і усунення застоїв рідини;
 • Поліпшення рухливості різних частин тіла;
 • Полегшення болю.
 • За допомогою масажу можна лікувати не лише фізичні порушення, але і психологічний стрес.

  Фізкультура

  Фізіотерапевти застосовують у лікуванні величезна безліч різноманітних вправ. Наприклад, помірні навантаження — ходьба і плавання, можуть бути рекомендовані людям, які відновлюються після захворювань або травм, що вплинули на рухливість тіла в цілому.

  Якщо хвороби або травми порушили рухливість певних частин тіла, призначається спеціальна програма для їх розробки. Це процес може бути дуже болючим і іноді займає багато часу, і вимагає великої завзятості з боку пацієнта. Щоб відновлення пройшло успішно, необхідно в точності слідувати вказівкам лікаря щодо способу та ритму виконання вправ.

  Енегротерапія

  Енерготерапія використовує для лікування різні види енергії. Такий вплив викликає скорочення м’язів і стимулює видужання.

  Основні види енерготерапіі:

 • Тенсе (транскутанної електрична нервова стимуляція). За допомогою спеціального пристрою виробляється вплив на тканини електричним струмом, внаслідок чого нерви перестають посилати мозку больові сигнали, і стимулюють викид ендорфінів. Це не боляче, але під час процедури деякі пацієнти відчувають поколювання на поверхні шкіри.
 • Ультразвук. Високочастотні звукові хвилі проникають глибоко в пошкоджені тканини, стимулюють кровообіг і регенерацію клітин. Вважається, що терапія ультразвуком допомагає зменшити біль і м’язові спазми, і прискорює процес загоєння.
 • Лазерна терапія. Вплив лазером також послаблює біль і м’язові спазми. Лазерна терапія вважається найбільш ефективною при лікуванні сухожиль.
 • Короткохвильова діатермія. В ході цієї лікувальної процедури електромагнітне поле генерує високу температуру всередині тканин організму. Це допомагає зняти запалення, укріпити тканини, і зменшити біль.
 • Гідротерапія

  Гідротерапія — це різновид фізіотерапії, яка включає в себе виконання різних вправ у воді. Сила опору води сприяє поліпшенню кровообігу, полегшення болю, і розслабленню м’язових тканин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.