Фізичні вправи при вовчаку: корисні й необхідні

загрузка...

Якщо ви живете, вболіваючи вовчаком , сама думка про заняття фізичними вправами може бути болісною. Ви відчуваєте втому, ваші суглоби болять, і ви просто хочете відпочивати. Але дослідження показують, що фізичні вправи можуть допомогти людям, що мають вовчак, зміцнити м’язи, запобігти тугоподвижность суглобів, контролювати стомлення і уникнути набирания зайвої ваги. Просто проконсультуйтеся з лікарем перед початком занять, так як деякі рухи можуть бути шкідливими при опухлих суглобах або м’язового болю.

Ось чотири способи, як вправи можуть поліпшити ваше здоров’я при вовчаку, а також п’ять порад, які допоможуть вам почати займатися.

Вправи допоможуть вам стати сильним і гнучким

Найкраще робити вправи з низьким навантаженням. Вони зміцнюють м’язи, зменшують жорсткість м’язів і збільшують амплітуду руху.

Людям, страждаючим вовчак, рекомендують робити чотири типи вправ: для гнучкості, для зміцнення, аеробіку і усвідомлені вправи для тіла.

 • Вправи для розвитку гнучкості включають в себе вправи на розтяжку і амплітудні вправи. Вони помігают зменшувати жорсткість і роблять вас більш гнучкими.
 • Зміцнюючі вправи, такі як тренування з опором або піднімання тягарів, роблять м’язи більш рухливими і добре підтримують суглоби.
 • Вправи з аеробіки, тобто кардиоупражнения, включають в себе такі види діяльності як танці, вправи у воді, їзда на велосипеді або прогулянки пішки. Ці вправи змушують працювати самі великі м’язи тіла. Вони покращують роботу серця і легенів.
 • Усвідомлені вправи для тіла, такі як тайцзи, йога і Пілатес можуть поліпшити поставу, рівновагу і координацію і є дуже важливими для людей, що страждають вовчак.
 • Вправи можуть поліпшити ваше психічне здоров’я

  Дослідження показують, що близько 60% людей з хронічними захворюваннями також відчувають клінічну депресію. На щастя, фізичні вправи можуть допомогти в полегшенні симптомів депресії. Доведено, що двадцять хвилин фізичної активності на тиждень можуть поліпшити психічне здоров’я. Люди, що виконували прості фізичні вправи, показали більш низький рівень депресії після такої діяльності. Навіть така щоденна діяльність, як робота в саду, вигулювання домашніх тварин і робота по дому вже знижує рівень депресії.

  Вправи можуть зменшити втому

  Втома — один з найпоширеніших ознак вовчака. До 80% пацієнтів кажуть, що відчувають себе млявими, втомленими і виснаженими. Включення вправ у ваш спосіб життя може здатися парадоксальним. Але вони допоможуть підвищити вашу життєву енергію.

  Вправи можуть допомогти уникнути побічних ефектів від прийому ліків

  Деякі з зазвичай прописуваних препаратів для лікування вовчака, особливо стероїди, такі як преднізон, можуть спровокувати у вас появу зайвої ваги. Вони також можуть підвищувати ваше кров’яний тиск, рівень холестерину і цукру в крові. Стероїди можуть призвести до підвищення апетиту. Люди, що приймають такі препарати, можуть впоратися з побічними ефектами, включаючи фізичні вправи у своє повсякденне життя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.