Фітоестрогени — чи допоможуть вони сучасній жінці?

загрузка...

Естрогени — це жіночі статеві гормони, які підтримують не тільки статеві функції, але і багато інших функцій в організмі жінки. З настанням менопаузи кількість естрогену в крові жінки різко падає, що неминуче позначається на її загальному стані. У таких випадках покращують стан естрогени рослинного походження або фітоестрогени.

Як діють естрогени на організм жінки

Жіночі статеві гормони естрогени впливають на формування і функціонування жіночих статевих органів, а також і на інші органи і системи. Так, при нестачі в організмі естрогенів, який найчастіше виникає під час клімаксу або менопаузи, в організмі з’являються такі порушення:

 • жирового обміну — вони проявляються зміною процесів засвоєння і розпаду жирів, утворенням великої кількості «поганого» холестерину, що викликає захворювання серцево-судинної системи;
 • обміну речовин в кістковій тканині — проявляються вимиванням кальцію з кісток, через що кістки стають крихкими, цей стан називається остеопорозом;
 • обмінних процесів в шкірі — це її сухість і зморщування;
 • знижуються захисні властивості організму за рахунок меншого утворення клітин крові, які відповідають за імунітет — це сприяє розвитку інфекцій, злоякісних пухлин, загострення хронічних захворювань.
 • При клімаксі з’являються слабкість, стомлюваність, дратівливість, безсоння, перепади артеріального тиску, порушення серцевого ритму, підвищена пітливість, нудота і раптові почервоніння обличчя (припливи).

  Що таке фітоестрогени

  Фітоестрогени — це речовини рослинного походження, які мають вплив аналогічне статевих гормонів естрогенів незважаючи на різну хімічну структуру.

  фітоестрогенів, відкритими ще в першій половині минулого століття, особливо зацікавилися в останні десятиліття. Причиною такої зацікавленості було проведене порівняльне дослідження захворюваності європейських жінок і мешканок країн Південної Азії. Було встановлено, що останні набагато рідше хворіють на рак грудей, серцево-судинними захворюваннями і легше переносять клімакс. Однією з причин цього явища було вживання в їжу великої кількість сої, що містить фітоестрогени ізофлавони. Це спонукало більш детально дослідити фітоестрогени і розробити ряд харчових добавок з їх змістом.

  Естрогени діють, зв’язуючись з особливими білковими структурами на поверхні клітин — рецепторами, фітоестрогени також здатні зв’язуватися з цими рецепторами, але діють вони у багато разів слабкіше. У деяких випадках фітоестрогени, як і справжні естрогени, впливають на обмінні процеси в організмі. Так, встановлено, що вони здатні гальмувати роботу деяких ферментів, що містяться в шкірі, що призводить до зниження в ній активних форм чоловічого статевого гормону тестостерону. Ця властивість використовується при лікуванні жирної себореї та вугрів. До якісних косметичних препаратів з фітоестрогенами відносяться, наприклад, препарати косметичної лінії «Ренофаз».

  Фітоестрогнеи містяться в сої, червоній конюшині, люцерні, насінні льону, корені солодки, червоному винограді і вині, хмелі. Вплив фітоестрогенів на організм в даний час вивчено не повністю і ніхто не може сказати, якими будуть наслідки при їх тривалому застосуванні. Але на висоті моди деякі фірми вже випускають фітоестрогени, які сприяють, наприклад, збільшення грудей. Ці препарати, звичайно ж, не відносяться до лікарських речовин, тому не пройшли необхідної повірки. Але коштують вони дорого, рекламуються широко і мають звучні назви. От тільки чи варто їх застосовувати?

  Деякі фармацевтичні фірми випускають і якісні БАДи, не обіцяючи при цьому золотих гір і збільшення грудей. Прикладом такого БАДа може бути Доппельгерц актив Менопауза, яку виробляє німецька фірма Квайссер Фарма ГмбХ і Ко.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.