Фітнес після пологів — тільки з дозволу лікаря

Після пологів у жінки з’являється багато турбот — потрібно вчитися правильно годувати, одягати і навіть тримати на руках маленького людини, прокидатися на його вимогу, гуляти з ним, і при цьому ще встигати приділити хоч якусь увагу іншим членам родини. Часу на відпочинок залишається зовсім мало, і фітнес здається останнім, чим можна займатися в це клопітка час.

Однак саме зараз фітнес дуже важливий — він допоможе прискорити обмін речовин, скинути зайву вагу, зняти напругу. Крім того, фітнес не тільки витрачає енергію — він додає сил, які абсолютно необхідні молодим матусям.

У середньому жінки за час вагітності набирають 7-10 кг, хоча деякі додають у вазі набагато більше. Не варто сприймати це як даність — трохи зусиль, і ви знову будете хизуватися стрункою фігурою, а якщо захочете, станете ще стрункішою, ніж до пологів.

З чого почати

Перш ніж зайнятися фітнесом після пологів, зверніться до лікаря — він порадить найбільш безпечний і ефективний для вас вид фізичної активності. Як правило, вже через два-три тижні після пологів можна займатися пілатесом і йогою. Вони повернуть тілу гнучкість і силу, але займатися краще під керівництвом інструктора, який знає, що ви недавно народили і вам потрібні невеликі навантаження. Якщо до пологів ви займалися в тренажерному залі — за власною програмою, або разом з тренером — можете продовжити через кілька тижнів після пологів, проте починайте з вправ, що не вимагають занадто великих зусиль. Крім того, регулярні піші прогулянки та катання на велосипеді також допомагають відновити форму після пологів.

Біг — звичайно, прекрасний засіб для позбавлення від зайвого жиру, але займатися ним у перший місяць після пологів можна лише тим, хто регулярно бігав і раніше. Якщо ви раніше не бігали, рекомендується почекати як мінімум шість тижнів, і потім поступово приступати до тренувань.

Під час занять приділяйте особливу увагу м’язам живота і іншим проблемним частинам тіла. Однак не слід бути занадто суворої до себе. Деякі зміни зовнішності, які відбуваються після пологів, не можна виправити за допомогою фітнесу.

Після пологів можуть бути дуже корисні вправи Кегеля. Вони дуже прості — потрібно стиснути м’язи піхви, як якщо б ви намагалися стримати сечовипускання, порахувати до десяти, і розслабити м’язи. Повторюйте вправу п’ять-десять разів поспіль. Вправи Кегеля допомагають впоратися з наслідками сильного розтягнення м’язів піхви під час пологів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.