Фітнес для жінок — Памелою Андерсон не станете, але

Саме поняття фітнес походить від англійського слова fitness , що в буквальному перекладі означає щось на кшталт «натренованість», «хороша фізична форма». Хоча в самому широкому сенсі слово «фітнес» означає, швидше, хорошу фізичну підготовку в цілому, куди популярніше інше тлумачення цього слова — а саме, комплекс вправ для набуття стрункості і підтримки гарної фігури. Відмінна риса фітнес-програм, що розробляються для жінок у великій кількості — в збалансованому поєднанні силових і аеробних тренувань, однаково необхідних для підтримки фігури в нормі.

Види фітнесу для жінок

Різноманітних фітнес-програм, розроблених з урахуванням індивідуальних особливостей жіночої фігури і, відповідно, потреб сучасної жінки, кілька десятків, тому і вибрати щось оптимальне досить складно. У якихось видах фітнесу акцент робиться на силові тренування, в якихось — на збільшення гнучкості і рухливості, а в деяких — на кардиотренировки, тобто аеробні навантаження. У числі найбільш збалансованих видів фітнесу — степ-аеробіка, каланетика, фіт-бол (вправи з великим гімнастичним кулею).

Крім того, існують і деякі специфічні види фітнесу, наприклад, аква аеробіка, передбачає проведення тренувань і виконання всіх вправ у воді басейну (такі тренування дозволяють швидко скинути зайву вагу, не відчуваючи характерною для більшості видів фітнесу фізичної втоми). Ще одним специфічним видом фітнесу є різні танцювальні програми: динамічні, активні, які включають елементи різних сучасних танців і задіють практично всі групи м’язів вдобавок до інтенсивних аеробним навантаженням.

Фітнес-йога: принципово новий вид фітнесу

Фітнес-йога — це свого роду «гібридна» фітнес-програма для жінок, яка об’єднала кращі принципи і методики йоги та інших напрямків фітнесу, «адаптована» до сучасних умов і потреб сучасної жінки йога-техніка. У цього сучасного напрямку в фітнесі є одна дуже важлива перевага — а саме, комплексний підхід: фактично фітнес-йога об’єднує силові навантаження з аеробними і, за рахунок набору стандартних положень для виконання вправ, так званих асан, робить акцент на розвитку гнучкості й еластичності м’язів . Крім того, неоціненним перевагою фітнес-йоги в порівнянні з іншими напрямками фітнесу є цілий комплекс дихальних технік: цей вид фітнесу вчить правильно дихати при виконанні вправ, щоб вони приносили максимальну користь, і розслаблятися за допомогою дихальних технік, мінімізуючи вплив стресу в повсякденному житті.

Пілатес: зміцнюємо м’язи

Ще один популярний різновид фітнесу для жінок, що з’явилася порівняно недавно — пілатес, фітнес-програма, слідують якої навіть прискіпливі голлівудські зірки. Свою назву цей вид фітнесу отримав на честь «автора» системи тренувань, Джозефа Пілатеса, який об’єднав кращі східні та західні практики розвитку і зміцнення м’язів в принципово новій фітнес-програмі. Основний акцент в пілатес робиться на зміцнення і розвиток гнучкості, еластичності всіх груп м’язів. Крім того, специфічні вправи пілатесу допомагають поліпшити гнучкість суглобів і еластичність зв’язок, поліпшити координацію і збільшити загальну витривалість. А одним з головних переваг пілатеса є те, що ризик травм і розтягувань під час тренувань зведений до нуля, і займатися пілатесом може навіть абсолютний новачок у фітнесі — тренування не вимагають ніякої специфічної фізичної підготовки.

Степ-аеробіка: крок за кроком …

Ще одне популярне і виключно ефективний напрям фітнесу для кожної жінки — степ-аеробіка, передбачає виконання особливих вправ зі спеціальною платформою, висота якої може варіюватися. «Авторська» методика американки Джини Міллер, степ-аеробіка — це комбінація аеробних навантажень (будь-які кроки і стрибки в цій фітнес-програмі добре тренують серце і зміцнюють витривалість) і навантажень силових. Неоціненне перевагу цього напрямку фітнесу — його очевидна простота: степ-аеробікою можна займатися навіть вдома.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.