Фітнес будинку: головне — регулярність

Знову наступає пора року, коли доводиться щось робити з наслідками затишних зимових вечорів, коли можна було спокійно читати книжку і насолоджуватися тістечками і шоколадом, загорнувшись у теплий плед. Навіть якщо у вас немає можливості ходити у фітнес-клуб, не хвилюйтеся: привести тіло в хорошу форму цілком можна і в домашніх умовах.

Щоб домогтися найкращих результатів, рекомендується тренуватися три-чотири рази на тиждень. Тривалість кожного тренування повинна становити не менше 30-40 хвилин. Більшість людей воліє тренуватися, коли вдома більше нікого немає, і ніщо не відволікає. Якщо це неможливо, постарайтеся хоча б залишитися на самоті в тій кімнаті, де ви будете тренуватися.

Для жінок великою проблемою є неможливість знайти час для фітнесу вдома. Однак, як би глибоко в свідомість не вкоренилась уявлення про необхідність піклуватися, насамперед, про свою сім’ю, пам’ятайте — ви не зможете забезпечити належну турботу своїм близьким, якщо не будете стежити за собою. Тому обов’язково виділяйте час, який буде тільки ваше — за годину занять фітнесом ви зарядитесь енергією, яка дозволить вам ефективно справлятися з іншими справами.

Перш ніж приступати безпосередньо до тренувань, обов’язково розігрівайтеся приблизно протягом п’яти хвилин. Складіть для себе план тренувань, щоб поступово збільшувати інтенсивність фізичних навантажень.

Для занять вам знадобляться: килимок для фітнесу, гантелі (можна замінити пляшками з водою), невисока стійка лава.

Вправи

 • Встаньте, розставивши ноги на ширину плечей. Тримайте спину рівно. Повільно присідайте, поки стегна не стануть паралельні підлозі — коліна при цьому будуть зігнуті під кутом 90 градусів. Утримуйте таке положення протягом декількох секунд, потім повільно поверніться у вихідне положення. Виконайте вправу 8-12 разів. Вправа буде більш ефективним, якщо виконувати його, тримаючи в руках гантелі або пляшки з водою. Замість них можна використовувати відра, наполовину заповнені водою.
 • Встаньте, розставивши ноги на ширину плечей. Візьміть у руки гантелі. Витягніть руки уздовж тулуба, потім почніть розводити їх в сторони, тримаючи лікті трохи зігнутими. Підніміть руки на висоту плечей, утримуйте це положення протягом декількох секунд, потім поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 8-12 разів.
 • Ляжте на підлогу, зігніть ноги в колінах, витягніть руки уздовж тіла. Почніть підминати голову і тулуб, тримаючи спину прямою. Коли груди майже торкнеться колін, повільно поверніться у вихідне положення. Виконайте два-три підходи, виконуючи вправу по 10-20 разів.
 • Поставте перед собою невисоку і стійку лаву. Піднімайтеся на лаву, щоразу змінюючи провідну ногу. Повторіть вправу 10-20 разів для кожної ноги. Ця вправа буде більш ефективним, якщо виконувати його, тримаючи в руках гантелі.
 • Початкове положення — стоячи на підлозі, ноги разом. Зробіть широкий крок уперед лівою ногою і перенесіть вагу тіла на неї. Права нога повинна бути залишена назад; переконайтеся, що носки обох ніг спрямовані вперед. Зігніть праву ногу так, щоб її коліно майже торкнулося підлоги, потім поволі випряміть ногу. Виконайте три-чотири підходи по 8-12 повторень.
 • Покладіть на підлогу книгу або згорнутий рушник, а зверху покладіть зігнуту в лікті руку. Лікоть повинен знаходитися прямо під плечем, інша рука витягнута вздовж тулуба. Відірвіть стегна від підлоги; тіло повинно спиратися тільки на зігнуту руку і ступні. Утримуйте таке положення протягом 30-60 секунд. Повторіть вправу по три рази для правої і лівої сторони.
 • Це лише деякі вправи, які можна виконувати, займаючись фітнесом в домашніх умовах. На додаток до домашніх тренувань рекомендується частіше гуляти на свіжому повітрі, користуватися сходинками замість ліфта, кататися на велосипеді, грати з дітьми в активні ігри. Все це дозволить вам підтримувати себе в прекрасній формі, без необхідності купувати абонемент у спортзал і витрачати час не дорогу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.