Фінікова дієта — фініки як дієтичний продукт

загрузка...

Фініки — екзотичний представник категорії сухофруктів: ці їстівні плоди фінікової пальми відомі, в першу чергу, своїм дуже солодким, майже нудотним смаком. Особливо дивно, що, на відміну від інших сухофруктів, сушені фініки як своєрідна дієтична складова були відомі ще з біблійних часів: сушені фініки брали з собою в тривалі походи, а в деяких легендах існують згадки про те, як фініки ставали єдиною їжею на кілька років .

Як дотримувати фінікову дієту

Фінікова дієта — як, втім, і будь-яка інша монодієта — виключно проста і наказує протягом декількох днів вживати в їжу тільки фініки і нічого більше (зрозуміло, за винятком рідини — без води або несолодкого чаю нудотні фініки просто неможливо з’їсти в великому кількості). Фінікова дієта на перший погляд може здатися «ідеальним» режимом схуднення для любительок солодкого, проте насправді вона не менш складна, ніж будь-яка інша монодієта — ще й тому, що солодкі фініки приїду набагато швидше, ніж прісна їжа. Тривалість фінікової дієти повинна складати всього кілька днів, а от при бажанні збільшити її тривалість краще урізноманітнити раціон не містять великої кількості крохмалю фруктами чи овочами.

Тонкощі дієти

Розраховуючи свою «дієтичну норму» фініків, важливо враховувати і специфіку складу сухофруктів: після видалення вологи будь-які сухофрукти, і фініки не виняток, стають концентрованими джерелами цукрів, тому їх енергетична цінність, співвідношення кількості калорій до ваги продукту, набагато вище, ніж , наприклад, енергетична цінність свіжих фруктів. Іншими словами, одне і те ж кількість свіжих фруктів і фруктів сушених забезпечує організму зовсім різну кількість енергії або калорій, при розщепленні яких організм отримує необхідну для нормальної роботи енергію. Половини склянки сухофруктів достатньо, щоб отримати таку ж кількість вуглеводів, основного джерела «палива» для організму, яке міститься, наприклад, в двох яблуках середнього розміру. Особливо добре це помітно саме на прикладі фініків: по-перше, фініки містять до сімдесяти відсотків натуральних цукрів, а, по-друге, у ста грамах фініків міститься двісті вісімдесят калорій і майже сімдесят грамів легко засвоюваних організмом вуглеводів.

Переваги та недоліки

У фінікової дієти, як і у будь-який інший дієти, розпорядчої вживання тільки обмеженого набору продуктів протягом певного проміжку часу, є певні достоїнства і недоліки, характерні, скоріше, для монодієти в цілому. Головне достоїнство таких дієт, і фінікової дієти в тому числі — це їх безумовна ефективність: різке і суттєве обмеження кількості вживаних з їжею калорій призводить, по-перше, до того, що організм в якості додаткового джерела енергії починає використовувати спалюються жирові відкладення, а, по-друге, до виведенню надмірної рідини з організму. Усунення застою рідини — один з основних плюсів фінікової дієти, адже надлишок рідини в організмі не тільки стає «винуватцем» одного-двох кілограмів зайвої ваги, але і провокує набряклість. Зрозуміло, для того, щоб фінікова дієта виявилася максимально дієвою, не можна забувати про адекватне кількості рідини: дотримуючи фінікову дієту, як і будь-яку іншу монодієту, дуже важливо пити якомога більше рідини — до двох літрів чистої негазованої води або зеленого чаю, сприяючого схудненню, в день.

Очевидний мінус фінікової дієти полягає в неповноцінності раціону харчування, яке пропонується такою дієтою. Фініки, звичайно, містять багато різноманітних поживних речовин, але далеко не повний набір тих корисних речовин, вітамінів і мінералів, які необхідні для повноцінної роботи всіх систем організму. Саме з цієї причини фінікової дієти не можна дотримуватися занадто довго — незбалансоване харчування завжди небезпечно непередбачуваними і неприємними наслідками для здоров’я, від легкого авітамінозу до порушень травлення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.