Фімоз — чи варто впадати в крайнощі?

Фімоз — це захворювання, яке вражає значну частину необрізаних чоловіків. Це звуження крайньої плоті, яке не дозволяє повністю розкрити головку статевого члена. Це прикре захворювання, яке знижує чутливість пеніса під час статевого акту. Також фімоз може призвести до розвитку інфекції голівки статевого члена, викликаючи роздратування шкіри і поява виділень. Згідно зі статистикою, дане медичне стан зустрічається у 1-5% чоловіків.

Фімоз буває не тільки у дорослих чоловіків. Є й інші форми захворювання.

Фімоз у дітей — у хлопчиків голівка статевого члена покрита крайньою плоттю, повністю зсунути яку неможливо. Це абсолютно нормальний стан. З часом крайня плоть сама відділяється від головки статевого члена. У підлітків крайню плоть вже можна відсунути, а до п’ятнадцяти років діти переростають стан дитячого фімозу.

Парафимоз — це серйозне захворювання, при якому зрушену крайню плоть неможливо повернути в нормальне положення. Препуциального кільце стає занадто вузьким і стискає стовбур пеніса. В результаті кров перестає надходити до голівки статевого члена. Папафімоз — це невідкладна стан, який вимагає екстреної медичної допомоги.

Проблеми, пов’язані з фімозом

До проблем, які можуть виникнути за наявності фімозу, відносяться:

 • Підвищений ризик розвитку інфекції
 • Скупчення препуциального змащення (біла речовина під крайньою плоттю)
 • Роздування / запалення крайньої плоті під час сечовипускання
 • Біль під час статевого акту
 • Втрата чутливості під час статевого акту
 • Потрібно лікувати фімоз?

  Лікування фімозу не є необхідним у всіх випадках. Багато чоловіків нормально живуть з цим захворюванням. Але є два фактори, по яких при лікуванні можна помітити поліпшення.

  Після проведення курсу лікування з’являється можливість більш ретельно очищати голівку статевого члена. Це робить ризик розвитку інфекції мінімальним.

  Коли крайня плоть повністю оголює голівку статевого члена, приємні відчуття під час статевого акту значно посилюються. Нижній край — вуздечка є найбільш чутливою областю статевого члена, і саме ця область захована під крайньою плоттю.

  Лікування

  Найкращим методом лікування є поступове розтягнення крайньої плоті.

  При незначному фімозі розтягнути крайню плоть можна пальцями, відтягуючи шкіру в протилежну від голівки статевого члена сторону. Також можна ввести пальці в препуциальний мішок і розводити їх з кожним разом на більшу відстань.

  Також еластичність тканини крайньої плоті можна збільшити за допомогою кортикостероїдних мазей, які необхідно застосовувати протягом двох-трьох тижнів по два-три рази на день.

  Пластика крайньої плоті — це форма пластичної хірургії. Висічення крайньої плоті в даному випадку не потрібно. Крайня плоть проходить обробку, що дозволяє повністю оголювати головку статевого члена.

  Якщо зазначені методи лікування не є ефективними, і симптоми фімозу не зникають, то пацієнтові призначають операцію — циркумцизію. Циркумцизия — це досить проста хірургічна процедура, яка допомагає вирішити проблеми фімозу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.