Фіброідних пухлина (фіброма) — коли необхідне втручання лікаря?

Фіброма — це доброякісне утворення, схоже на пухлина, що складається переважно з фіброзної і сполучної тканини. Вона з’являється, коли з невідомої причини або в результаті травми або роздратування починається безконтрольний ріст клітин. Фіброми можуть утворюватися на будь-якій ділянці організму і звичайно не вимагають лікування або видалення.

Найбільш часто фіброми з’являються у дорослих, хоча можуть розвинутися й у дітей.

Найбільш поширеними типами фіброми є ангіофіброми, дерматофіброма, оральні фіброми, і підошовні фіброми.

 • дерматофіброма — це круглі освіти, переважно на ногах; вони можуть бути тісної, червоного або майже фіолетового кольору. При натисканні на шкіру вони відчуваються як вузлики. Дерматофіброма, як і фіброми взагалі, дуже рідко бувають злоякісними, тому краще їх просто не чіпати.
 • Підошовні фіброми утворюються на зводі стопи. Вони також доброякісні, але іноді викликають біль при ходьбі, тому їх потрібно лікувати. Для лікування використовуються ін’єкції стероїдних препаратів, ортопедичні пристрої та фізіотерапія. Якщо біль не проходить або збільшується, може знадобитися хірургічне лікування.
 • Симптоми фіброми

  Основним симптомом захворювання є поява маленького наросту, які може бути м’яким або досить твердим на дотик. Він може викликати свербіж або бути дуже чутливим до дотиків; згодом фіброма може міняти колір. Оскільки фіброми зазвичай опуклі, постійне дотик до них тканини або часте голитися можуть викликати їх роздратування або кровотеча.

  Підошовна фіброма може з часом збільшуватися. Як правило, вона викликає біль, коли людина стоїть чи ходить. У деяких пацієнтів через деякий час можуть з’явитися нові фіброми на ступнях.

  При цьому порушенні дуже важливо пам’ятати про те, що ускладнення хірургічного втручання можуть бути гірше, ніж симптоми самої підошовної фіброми. Однак якщо вам важко ходити і / або фіброма продовжує збільшуватися, хірургічне втручання необхідне.

  Причини і фактори ризику

  Вчені не можуть сказати точно, чому починається розвиватися фіброма. Деякі експерти вважають, що це відбувається після незначних травм. Можливо, це порушення буває викликано деякими медичними препаратами, включаючи бета-блокатори, які можу змінювати фіброзну тканину.

  Імовірність розвитку фіброми збільшується, якщо у вашому сімейному анамнезі є фіброма і якщо ви ставитеся до представників північноєвропейських народів.

  Лікування

  Оскільки дерматофіброма нешкідливі, їх не потрібно лікувати, за винятком випадків, коли вони негативно позначаються на зовнішності пацієнта. Якщо дерматофіброма пошкоджена, наприклад, під час гоління, до неї застосовується лікування рідким азотом; в деяких випадках такі фіброми видаляють хірургічним шляхом.

  Для лікування підошовної фіброми в першу чергу пропонуються такі неінвазивні методи:

 • Кріоанальгезія — процедура, під час якої на фіброму впливають низькі температури і її розмір зменшується.
 • Застосування ортопедичних пристроїв, щоб полегшити дискомфорт при ходьбі.
 • Якщо це не допомагає, використовуються інші процедури:
 • Ін’єкція кортикостероидной препарату в фіброму.
 • Хірургічне видалення всієї підошовної фасції, разом з фібромою (недоліки це процедури: тривалі період відновлення і велика ймовірність появи інших проблем, пов’язаних зі ступнями).
 • Хірургічне видалення фіброми (період відновлення коротше, але існує великий ризик утворення нових фібром).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.