Фезам — протипоказання незначні, але про них потрібно знати

Фезам є лікарським препаратом, який поліпшує роботу головного мозку . Він складається з двох компонентів, один з яких (цинаризин) покращує мозковий кровообіг, а другий (пірацетам) стимулює обмінні процеси в клітинах головного мозку.

Чи варто фезам приймати без призначення лікаря

Фезам — це нетоксичний препарат, який майже не має побічних ефектів. Тим не менш, в аптеках він має продаватися за рецептами, так як це препарат тривалого застосування і призначають його при серйозних захворюваннях, які лікуються під контролем лікаря.

Не варто його приймати самостійно і літнім людям з метою поліпшення пам’яті та інтелекту. У людей похилого віку він може прискорити розвиток паркінсонізму — захворювання, під час якого відбувається загибель клітин головного мозку і втрата контролю хворого над рухами свого тіла.

Побічні ефекти

Фезам дає дуже мало побічних ефектів. Звичайно, неможливо обійтися без алергічних реакцій — цей побічний ефект буває на всі лікарські препарати і залежить від індивідуальних особливостей організму. При прийомі Фезам алергічні реакції в основному проявляються різного роду зудить висипом, в тому числі кропив’янкою, яка може переходити в набряк Квінке — набряк підшкірної клітковини небезпека якого в тому, що він може захоплювати голосові зв’язки, викликаючи задуха. При будь-якому прояві алергії приймати фезам не можна, так як наступні алергічні реакції можуть бути набагато сильнішими і загрожувати життю пацієнта.

Побічна дія Фезам може проявлятися і у вигляді нудоти, болю в животі, рідкого стільця, головного болю і безсоння або, навпаки, підвищеної сонливості.

Протипоказання для застосування Фезам з боку печінки і нирок

Фезам швидко і майже повністю всмоктується при прийомі всередину, надходить у кров і розподіляється по органах і тканинах. Цей лікарський препарат протипоказаний при важких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції тому, що він руйнується в печінці, а потім виводиться частково через нирки з сечею у вигляді продуктів обміну і частково через кишечник з калом у незмінному вигляді. Порушення функції печінки і нирок сприятиме його накопиченню в організмі.

Протипоказання для застосування Фезам при вагітності, годуванні дитини груддю та дітям до п’яти років

Фезам протипоказаний при вагітності та годуванні дитини грудьми, так як один з його компонентів (пірацетам) проникає через плаценту і виділяється з жіночим молоком. Незважаючи на те, що при лабораторних дослідженнях ніяких негативних побічних ефектів на вагітних жінок, плід і годуючих матерів виявлено не було, адекватних клінічних випробувань на даних контингентах хворих не проводилось і ніхто не може з упевненістю сказати, що цей препарат для них безпечний.

Також йде справа і з дітьми у віці до п’яти років — цей препарат випробовувався на дітях.

Протипоказання для застосування Фезам при паркінсонізмі

Всіма нашими рухами «командують» пірамідні і екстрапірамідні системи. При цьому пірамідна система відповідає в основному за довільні, а екстрапірамідна за мимовільні рухи. Екстрапірамідні система здійснює регуляцію мимовільних складових рухів — м’язового тонусу, координації рухів, пози. Робота екстрапірамідної системи тісно пов’язана з роботою пірамідної системи. Вона забезпечує правильний розвиток довільних рухів, регульованих пірамідної системою, регулює вроджені і набуті автоматичні рухи, забезпечує нормальний м’язовий тонус і підтримку рівноваги тіла, регулює міміку і так далі.

Паркінсонізм — це повільно прогресуючий синдром, який характеризується підвищеним тонусом м’язів, дрожательним гиперкинезом (раптово виникають мимовільними насильницькими рухами в різних групах м’язів, наприклад, тремтіння кінцівок і всього тіла) і брадикінезія (повільним темпом рухів), що виникають внаслідок різних уражень екстрапірамідної системи .

При тривалому застосуванні у літніх хворих фезам може посилювати симптоми паркінсонізму за рахунок того, що до його складу входить цинаризин, що негативно впливає на функцію екстрапірамідної системи

Чи можна під час курсу лікування Фезам водити автомобіль

Виробники дають позитивну відповідь на це питання, тобто вважається, що фезам не може бути перешкодою для водіння автотранспорту і виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги і швидкості реакції. Тим не менш, цинаризин, що входить до складу Фезам, може викликати сонливість, зниження концентрації уваги і швидкості реакції, тому водити автомобіль можна буде тільки тим, у кого немає таких побічних ефектів від прийому Фезам.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.