Фезам — препарат для відновлення функцій головного мозку

загрузка...

Фезам має в своєму складі два лікарські препарати, які роблять благотворний дію на головний мозок. Разом вони покращують обмін речовин в клітинах тканини головного мозку (нейронах), що призводить до зменшення потреби клітин в кисні. Одночасно в області головного мозку збільшується циркуляція крові.

Як діє фезам

Фезам є комбінованим препаратом. До його складу входять пірацетам і циннаризин — обидва препарати по-різному впливають на клітини головного мозку і кровоносні судини, але вони чудово поєднуються і підсилюють дію один одного.

Пірацетам — це ноотропний препарат, основна дія якого полягає в активізація обміну речовин в нейронах. В першу чергу він сприяє кращому засвоєнню глюкози — це дає клітинам додаткову енергію без додаткової кількості кисню. Надходження енергії призводить до активізації всіх інших видів клітинного обміну і в першу чергу білкового — відновлюється структура нейронів. При тривалому прийомі пірацетаму значно поліпшуються пам’ять, здатність до навчання, у літніх людей відновлюються втрачені навички і т.д.

Цинаризин — це блокатор кальцієвих каналів. Під дією цього препарату клітини гладкої мускулатури стінок кровоносних судин недоотримують кальцій, в результаті чого знижується їх тонус, просвіт кровоносних судин розширюється, струм крові збільшується, знижується артеріальний тиск. Цинаризин чинить легку заспокійливу дію і знижує збудливість вестибулярного апарату, тому фезам протипоказаний при хворобі Паркінсона, при якій страждає орган рівноваги.

Це ефективний препарат, який має мало побічних ефектів, тому він знайшов застосування при лікуванні багатьох неврологічних і психічних захворювань.

Кому і як призначають

Фезам призначають при лікуванні багатьох неврологічних і психічних захворювань, а також для їх профілактики.

Часто цей препарат призначають людям літнього віку при порушеннях пам’яті, втрату навичок догляду за собою і так далі. А так як в літньому віці ще й часто буває підвищений артеріальний тиск, фезам їм чудово підходить.

Цей препарат допоможе відновити втрачені інтелектуальні здібності людям, що перенесли інсульт, черепно-мозкову травму, нейроінфекцію або отруєння речовиною, що робить негативний вплив на головний мозок. Якщо приймати його курсами протягом тривалого часу, то можна добитися непоганого результату.

Фезам призначають також при ураженнях внутрішнього вуха, що виникли на тлі порушень мозкового кровообігу. Такі порушення носять назву лабіринтопатія. Одним з видів лабіринтопатія є синдром Меньєра, який з’являється нападами важких запаморочень на тлі прогресуючого зниження слуху.

Дітям фезам призначають, починаючи з п’яти років. При наслідках перинатальних (пов’язаних з вагітністю та пологами) поразок і черепно-мозкових травм він сприяє зменшенню головного болю, відновленню сну, кращої адаптації в дитячому колективі і успішності в школі.

Застосовується фезам і при деяких психічних захворюваннях, якщо вони супроводжуються підвищеною слабкістю та втомою. Така ж підвищена втома іноді розвивається при важких фізичних і нервово-психічних навантаженнях або після перенесених інфекцій. У всіх цих випадках фезам також допоможе відновити працездатність. Особливо показаний фезам в тому випадку, коли лікування одним пірацетамом викликає у хворих безсоння.

Фезам можна приймати і якщо є схильність до закачування або морської хвороби. Входить до його складу цинаризин знижує збудливість вестибулярного апарату і попереджає заколисування.

Призначають фезам по 1-2 капсули три рази на день протягом тривалого часу, від одного до трьох місяців. Через два-три місяці курс лікування можна повторювати. Дітям після п’яти років фезам призначають по 1-2 капсули один або два рази в день також тривалими курсами, але не більше трьох місяців підряд.

У яких випадках фезам протипоказаний і його побічні ефекти

Фезам протипоказаний при тяжких порушеннях функції печінки і нирок, хвороби Паркінсона (руйнуванні головного мозку, яке призводить до втрати контролю над рухами тіла), вагітності, годуванні дитини грудьми, в дитячому віці до п’яти років і при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

Фезам добре переноситься хворими і не викликає передозувань. Але іноді проявляються такі побічні ефекти, як головний біль, дратівлива слабкість, болі в шлунку, нудота, пронос, сухість у роті, збільшення ваги тіла. Іноді у отримують цей препарат хворих з’являється підвищена світлочутливість, тремтіння рук і ніг, підвищений м’язовий тонус. Алергічні реакції на прийом Фезам з’являються зазвичай у вигляді зудить.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.