Фезам — інструкція із застосування ноотропного препарату

Фезам — комбінований лікарський препарат, який відноситься до групи ноотропів. Він поліпшує обмін речовин в клітинах головного мозку (нейронах) і його кровотік. В результаті нейрони менше мають потребу в кисні і продовжують нормально функціонувати навіть в умовах її нестачі.

Механізм дії Фезам

До складу Фезам входять два лікарські препарати — пірацетам і циннаризин. Ви пускається фезам в капсулах для прийому всередину болгарської фармацевтичною фірмою Балканфарма. У кожній капсулі міститься 400 мг пірацетаму та 25 мг цинаризину. Іншими фармацевтичними фірмами комбмнація пірацетаму та цинаризину випускається під назвами комбітропіл, омарон, пірацезін.

Механізм дії Фезам складається з дії окремих його компонентів, які взаємно підсилюють дію один одного. В цілому препарат покращує обмін речовин в клітинах головного мозку і мозковий кровообіг. У результаті тканини головного мозку потрібно меншій кількості кисню. Фезам заспокійливо діє на нентральную нервову систему — в даному випадку переважає дія цинаризину. Фезам нетоксичний препарат, він добре переноситься хворими.

Один з компонентів Фезам пірацетам є ноотропи — засобом поліпшуючим інтелектуальні функції мозку. Він підвищує засвоєння глюкози нейронами (в клітинах підвищується кількість енергії, необхідної для інших біохімічних реакцій), покращує інші види клітинного обміну речовин. Крім того, пірацетам покращує кровообіг в дрібних кровоносних судинах і пригнічує агрегацію (склеювання з подальшим утворенням тромбів) тромбоцитів. Здійснює нейропротекторну (захисне) дію на нейрони головного мозку при пошкодженнях, викликаних недостатнім кровообігом і дефіцитом кисню.

Другим компонентом Фезам є цинаризин — він належить до групи лікарських препаратів — блокаторів кальцієвих каналів. Шляхом блокування каналів надходження кальцію в клітини гладкої мускулатури стінок кровоносних судин він знімає підвищений тонус в цій області. Це сприяє поліпшенню мозкового кровообігу і підвищує стійкість тканин до гіпоксії. Цинаризин виявляє седативну (заспокійливу) дію на центральну нервову систему, у тому числі зменшує збудливість вестибулярного апарату, відповідального за рівновагу.

Показання та протипоказання

Фезам призначають при наступних захворюваннях і станах:

 • порушеннях мозкового кровообігу внаслідок захворювань (наприклад, атеросклерозу, станів після інсульту), черепно-мозкових травм, еццефалопатій різного походження;
 • інтоксикаціях з токсичним впливом на клітини головного мозку;
 • захворюваннях центральної нервової системи, які супроводжуються порушеннями інтелекту, пам’яті, уваги, настрою;
 • психічних захворюваннях, при яких основними симптомами є підвищена стомлюваність, слабкість, малорухомість;
 • астенічному синдромі — підвищеній стомлюваності, дратівливої слабкості, зниженні фізичної і психічної працездатності;
 • лабіринтопатія — порушеннях функції внутрішнього вуха на тлі хронічної недостатності мозкового кровообігу; зокрема при синдромі Меньєра — приступах запаморочення з нудотою і блювотою на фоні прогресуючого зниження слуху;
 • відставанні дітей у розумовому розвитку;
 • для профілактики морської хвороби (кінетоз).
 • Протипоказаний фезам при:

 • тяжких захворюваннях печінки та нирок з порушенням функції цих органів;
 • при хворобі Паркінсона — захворювання, яке розвивається в літньому віці внаслідок руйнування клітин головного мозку і характеризується тим, що людина поступово перестає керувати рухами свого тіла;
 • вагітності та годуванні дитини грудьми;
 • у віці до п’яти років; у більш старших дітей і підлітків фезам добре нормалізує сон, зменшує головні болі, знижує стомлюваність, дратівливість, агресивність, сприяє кращій адаптації в колективі;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів Фезам.
 • Побічні ефекти

  Фезам звичайно добре переноситься і побічні ефекти зустрічаються вкрай рідко. Тим не менш, вони бувають і проявляються у вигляді дратівливості, головного болю, болю у верхній частині живота, нудоти, сухості в роті, збільшення ваги тіла. Зрідка розвивається підвищена світлочутливість, тремтіння кінцівок, високий тонус м’язів.

  Алергічні реакції на фезам проявляються у вигляді у вигляді шкірного висипу (у тому числі кропив’янки) і свербіння.

  Фезам є ефективним засобом для відновлення і попередження наслідків порушень кровообігу головного мозку.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.