Фезам і алкоголь: суміщати не можна

Фезам — це лікарський препарат, який активно впливає на головний мозок. Те ж саме можна сказати і про алкоголь. Поєднувати їх не варто, так як фезам посилює дію алкоголю, що легко може призвести до його передозуванні. А ось для лікування хворих на хронічний алкоголізм цей препарат цілком підійде.

Як діють фезам і алкоголь і до чого може призвести їх поєднання

Фезам — це комбінований препарат, до його складу входять пірацетам і циннаризин. Пірацетам виявляє легку збудливу дію на центральну нервову систему за рахунок активізації обміну речовин. У деяких хворих таке дію пірацетаму викликає безсоння. У Фезам активизирующее дію пірацетаму на центральну нервову систему врівноважується цинаризину, який виявляє седативну (заспокійливу) дію. У побічних діях цього препарат є порушення сну: безсоння (ефект пірацетаму) або сонливість (ефект цинаризину). В цілому фезам надає заспокійливу дію, потенціює (підсилює) дію лікарських препаратів седативної дії, які пригнічують центральну нервову систему, а також алкоголю та засобів, що знижують артеріальний тиск.

Алкоголь спочатку блокує, а потім підсилює гальмування центральної нервової системи. Тому спочатку сп’яніння людина відчуває приплив сил, знімаються існуючі раніше бар’єри — це пояснює безглузді витівки п’яних людей. Якщо людина продовжує вживати алкоголь, то на зміну підвищеної активності і веселості приходить млявість і сонливість — пригнічення центральної нервової системи. Артеріальний тиск (АТ) на початку сп’яніння знижується, так як кровоносні судини розширюються — людина відчуває приплив тепла. У другій стадії сп’яніння АТ підвищується — настає стійке звуження кровоносних судин.

У першій стадії сп’яніння небезпеку поєднання Фезам і алкоголю полягає в тому, що обидва вони сприяють зниженню артеріального тиску, в результаті АД може різко знизитися, що призведе до колапсу. Чи настане колапс у якогось конкретного хворого, залежить від його індивідуальних особливостей і стану здоров’я.

У другій стадії сп’яніння виникає загроза занадто сильного пригнічення центральної нервової системи, у тому числі центру дихання, розташованого в головному мозку. Це може призвести до зупинки дихання і загибелі хворого.

Але навіть якщо нічого подібного не трапиться, алкоголь зведе нанівець все лікування. Адже фезам призначається для відновлення функції головного мозку, а алкоголь є отрутою, який вибірково вражає клітини головного мозку, тобто повністю руйнує «роботу» Фезам по відновленню нейронів центральної нервової системи.

Нервово-психічні розлади при хронічному алкоголізмі

При хронічному алкоголізмі завжди в тій чи іншій мірі страждає центральна і периферична нервова система. Вже у другій стадії хронічного алкоголізму значно страждають інтелектуальна й емоційно-вольова сфера, стираються індивідуальні риси, зменшується життєва активність — в першу чергу творчі можливості. Для людей розумової праці тривала інтенсивна інтелектуальна навантаження стає непосильним.

У третій стадії хронічного алкоголізму виявляються виражені ступеня зниження інтелекту, досягаючи у ряді випадку деменції (недоумства). Алкогольна деменція в своїй вираженій формі охоплює всі психічні функції. Глибоко порушується здатність до розуміння, дуже сильно страждає пам’ять, хворий часто плутається у відтворенні давніх подій навіть свого особистого життя.

Ураження центральної нервової системи найчастіше проявляються у вигляді алкогольної енцефалопатії, яка може бути гострою (проявляється у вигляді нерозгорнутих психозів зі стертими проявами) і хронічною. Хронічна енцефалопатія проявляється психічними (порушеннями пам’яті, помилковими спогадами, порушеннями орієнтування) і неврологічними розладами (невритами кінцівок з атрофією м’язів).

Застосування Фезам при хронічному алкоголізмі

Фезам застосовують при лікуванні алкогольних енцефалопатій і алкогольної деменції у складі комплексної терапії. Фезам в цьому випадку благотворно впливає на інтелект, розумові здібності, знімає дратівливість, покращує сон хворих. Відбувається це за рахунок дії обох компонентів, що входять до складу цього препарату. Так, пірацетам покращує енергетичний обмін в клітинах головного мозку. Це сприяє активізації всіх інших видів обміну речовин. Ціннорізін викликає розширення дрібних кровоносних судин і прилив крові до тканини головного мозку. А разом з кров’ю надходять поживні речовини і кисень.

В результаті такого подвійної дії нейрони, які ще не загинули, можуть частково відновити свої властивості.

Фезам допоможе при хронічному алкоголізмі, а от поєднувати його з прийомом алкоголю не варто.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.