Феварин — для зняття депресивних станів

загрузка...

Депресія часто є наслідком важких психічних навантажень і величезного потоку інформації, які постійно супроводжують сучасної людини. Депресія — це не просто поганий настрій, тому що саме депресія є причиною більшості самогубств: людина не може витримувати тривалого стану туги і безвихідності. Для виведення людини зі стану депресії існує спеціальна група лікарських речовин — антидепресанти.

Причини виникнення депресії

Депресія — це туга, важке відчуття порожнечі, яке супроводжується відсутністю інтересу до життя і нав’язливими думками про власну неповноцінність. Важкі депресії часто супроводжують деякі психічні захворювання, але можуть виникати і у здорових людей під впливом тих чи інших обставин, які здатні викликати виснаження нервової системи.

У результаті впливу на центральну нервову систему тих чи інших факторів в організмі виснажується запас нейромедіаторів — біологічно активних речовин, за допомогою яких передається інформація (тобто нервові імпульси) у нервових клітинах. Головним медіатором, який відповідає за настрій людини, є серотонін, саме це речовина розцвічує наше життя емоційно, підтримує волю, регулює настрій і сон. Серотонін збільшує відчуття щастя і впевненості у своїх силах. А так як для синтезу серотоніну потрібне світло, депресії найчастіше трапляються восени і взимку, коли сонячного світла мало. При схильності до депресій і для виведення з цього стану призначаються спеціальні препарати, які називаються антидепресантами.

Механізм дії феваріна

Феварин (міжнародна непатентована назва — флувоксаміну малеату) — це антидепресант, який відноситься до виборчих інгібіторів зворотного захоплення серотоніну нервовими клітинами. Вибірковість дії говорить про те, що феварин діє переважно на нейромедіатор серотонін, не надаючи істотного впливу на інші нейромедіатори, які відповідають за інші види впливу на центральну нервову систему. Це важливо особливо тому, що дія препарату майже не впливає інший, не менш важливий для організму нейромедіатор — норадреналін, який називають гормоном стресу — він приводить організм людини в стані повної бойової готовності перед лицем небезпеки (збільшується число серцевих скорочень, дихальних рухів, прискорюються обмінні процеси і так далі). Саме норадреналін здатний викликати побічні ефекти антидепресантів.

Серотонін передається з клітини на клітину в місці їх з’єднання, які називаються синапсами. Але існує механізм і зворотного захоплення частини серотоніну клітиною, яка його передала. Саме цей механізм зворотного захоплення і блокує феварин.

Після прийому внутрішньо препарат всмоктується в кров, постійна його концентрація в плазмі крові досягається протягом двох тижнів. Потім він розкладається в печінці і виводиться з організму у вигляді продуктів розпаду із сечею і калом.

Показання та протипоказання для прийому

Феварин призначається:

 • для лікування і профілактики депресій, що виникають на тлі психічних захворювань;
 • для зняття депресивних станів, що виникають на тлі різних захворювань внутрішніх органів, особливо, важко піддаються лікуванню;
 • при підвищеній тривожності, яка також часто призводить до депресій.
 • Феварин не призначається:

 • при його індивідуальній непереносимості пацієнтом;
 • на фоні прийому інших антидепресантів, транквілізаторів (заспокійливих засобів) або прийому спиртних напоїв;
 • при тяжких порушеннях функції печінки і нирок;
 • при вагітності і лактації (годуванні груддю);
 • віком до 8 років;
 • людям похилого віку, якщо вони погано переносять препарат;
 • при судомному синдромі;
 • при частих кровотечах на тлі порушення згортання крові.
 • Так як феварин порушує концентрацію уваги, при його прийомі не рекомендується водіння транспорту та інші види діяльності, що вимагають підвищеної уваги.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.