Фенхель — масло для волосся: як воно діє?

Ефірні олії — це ароматні летючі речовини, які містяться в рослинах. Сьогодні відомо кілька тисяч ефіроолійних рослин, але промислове значення мають лише кілька сотень. Більшість ефірних масел широко застосовуються у косметології, медицині, легкої промисловості, тим не менше, не можна сказати, що всі їх властивості повністю вивчені.

Ефірне масло фенхеля і його дія на шкіру

Ефірні олії відрізняються від жирних олій своєю рухливістю і здатністю випаровуватися при нормальній температурі, не залишаючи плям на поверхні. Ефірні олії вільно розчиняються в спирті, ефірі, жирних маслах, але зовсім не розчиняються у воді.

Ефірне масло фенхеля робить на шкіру, в тому числі на шкіру голови антисептичну, противірусну, протигрибкову, інсектицидну, протизапальну, антиоксидантну, спазмолітичну, заспокійливу, очищаючу, тонізуючу дію. Воно також надає естрогеноподібну дію, пригнічуючи тим самим дію чоловічих статевих гормонів андрогенів. А так як саме андрогени відповідальні за жирну шкіру голови, покриту лупою, ефірна олія фенхелю допомагає при таких змінах

Фенхель є антиоксидантом, тобто видаляє з організму вільні радикали, що утворилися в результаті окислювально-відновних реакцій. Крім того, він активізує обмінні процеси в шкірі, покращуючи тим самим її стан. Якщо ж поліпшується стан шкіри, то поліпшується і стан волосся. Після впливу косметичних процедур з ефірною олією фенхелю волосся стає більш сильними, пружними і блискучим. Зникають лупа і грибкові захворювання шкіри волосистої частини голови.

Стан волосся улучается також за рахунок того, що ефірна олія фенхелю надає заспокійливу, регулюючий вплив на центральну нервову систему, від стану якої, як відомо, залежить здоров’я всіх органів і систем в тілі людини.

Під дією масла фенхеля шкіра очищається, зміцнюється її імунітет, відновлюється водний баланс сухої і збезводненої шкіри, клітини шкіри регенерують. Корені волосся також зміцнюються, волосся росте швидше.

Особливістю ефірної олії фенхеля є те, що воно має здатність у кожному окремому випадку самостійно визначати ті ділянки шкіри, де необхідна його допомога. І якщо масло підходить для даного типу шкіри голови, то позитивний результат не змусить себе чекати.

Як застосовується ефірна олія фенхелю для шкіри голови

Для того щоб збагатити бальзам для волосся маслом фенхеля, в нього додають декілька крапель масла (зазвичай 5-7 крапель на 100 мл бальзаму). Голову миють звичайним способом, після чого на шкіру голови наносять бальзам, масажують шкіру і тримають бальзам кілька хвилин, поле чого голову обполіскують.

Можна додати ефірну олію фенхелю і в будь-яку рослинну олію (1-2 краплі на чайну ложку), добре перемішати і втирати в шкіру голови.

З ефірної олії фенхеля можна робити і компреси для голови. Для цього в літр води кімнатної температури потрібно накапати 20 крапель ефірної олії фенхеля, ретельно розмішати, змочити серветку, трохи віджати і прикласти до волосистої частини голови, зверху покласти шматок поліетилену і укутати голову рушником. Процедура може тривати від півгодини до години. Перший раз компрес накладають не більше ніж на 5-10 хвилин для того, щоб перевірити чутливість шкіри до препарату.

Ефірне масло фенхеля добре поєднується ефірними маслами апельсина, лаванди, герані, грейпфрута, що дозволяє надавати поєднане вплив на шкіру голови і ще більше збільшувати ефективність процедури.

Показання та протипоказання для косметичних процедур з ефірною олією фенхелю

Процедури з ефірною олією фенхелю показані при жирній і нормальній шкірі голови і великій кількості лупи, при випаданні волосся на тлі жирної себореї волосистої частини голови.

Протипоказанням для косметичних процедур в області волосистої частини голови є різні шкірні захворювання, значні висипання на шкірі, а також порушення її цілісності.

Протипоказані процедури та при епілепсії (сильний запах може спровокувати судомний напад), індивідуальної непереносимості ефірної олії фенхеля і вагітності, так як ефірна олія фенхелю відноситься до сильнодіючих речовин і може надавати токсичну дію на організм вагітної жінки. Не можна застосовувати ефірну олію фенхелю маленьким дітям (до 6 років), а також не можна наносити на шкіру ефірну олію в нерозбавленому вигляді. Слід також уникати потрапляння ефірної олії фенхеля в очі.

Ефірне масло фенхеля цілком може зробити волосся блискучим, живими і красивими.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.