Фенотропіл — піднімає працездатність

Фенотропіл (діюча речовина — фонтурацетам) — відносно новий препарат- стимулятор, який надає на організм комплексний вплив. Спочатку фенотропіл вважався тільки ноотропною препаратом і антидепресантом, проте дія препарату на організм людини виявилося куди більш різнобічним. Внаслідок нейромодуляторную активності фонтурацетама, діючої речовини фенотропілу, сьогодні цей препарат можна зараховувати до психостимулирующим, анксіолітичну, антидепресивну, ноотропною лікарським засобам. Фактично фенотропіл є родоначальником цілком нового класу лікарських засобів — так званих нейромодуляторов центрального типу дії.

Фонтурацетам, активний інгредієнт фенотропілу — ноотропний агент, одна з похідних пірацетаму, родоначальника класу ноотропних препаратів, донині застосовується для лікування деяких неврологічних і психічних розладів. Фенотропіл показаний при різних порушеннях центральної нервової системи, депресіях, шизофренії. Куди більшою цінністю володіють, втім, стимулюючі властивості препарату: фенотропіл підвищує стресостійкість, стимулює активність мозку, допомагає при підвищеній стомлюваності, покращує фізичну і розумову працездатність. І, нарешті, одне з найважливіших достоїнств фенотропілу — відсутність ризику звикання навіть при курсовому прийомі препарату.

Безпечний стимулятор або допінг?

Фенілпірацетам, діюча речовина Фенотропіл, на території країн Євросоюзу і в США входить в список заборонених допінгових речовин, регулярно доповнюваний Всесвітнім антидопінговим агентством — незалежною організацією, створеною за підтримки Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Фенілпірацетам вважається допінгом, забороненим до прийому у всіх олімпійських видах спорту. Через заборону на фенілпірацетам за останні кілька років постраждали декілька спортсменів: так, наприклад, в лютому 2006 року російська біатлоністка, володарка срібної медалі Олімпійських ігор Ольга Пильова була дискваліфікована антидопінговою комісією після позитивних результатів аналізу крові на допінгові речовини. Сама Пильова стверджувала, що карфедон (фенілпірацетам) входив до складу ліків, рекомендованого її особистим лікарем. У 2008 році ті ж санкції були застосовані і щодо російського спортсмена Романа Усова, якому заборонили брати участь в Олімпіаді в Пекіні знову-таки через фенілпірацетама.

Потенційні ускладнення

Стимулюючий ефект будь-якого ноотропного препарату дуже рідко проходить для організму взагалі без наслідків. Постійна штучна стимуляція рецепторів хімічними сполуками у складі таких стимулюючих препаратів може призвести до виснаження різного характеру — нервового, емоційного виснаження. Мабуть, у чомусь подібний ефект спостерігається при тривалому прийомі препаратів-антидепресантів, так само впливають на рецептори мозку — не дарма по завершенні курсу лікування потрібно поступово зменшувати дозування, щоб уникнути синдрому відміни. Підвищена дратівливість, порушення сну і безсоння, підвищена стомлюваність, млявість, нездатність відчувати сильні емоції або, навпаки, різкі перепади настрою, підвищена емоційність — лише деякі з потенційних наслідків тривалого прийому фенотропілу за умови відсутності необхідності в цьому препараті.

Не варто забувати і про протипоказання: вагітним жінкам, жінкам, які годують груддю, дітям до вісімнадцяти років приймати фенотропіл не можна. Крім того, фенотропіл не рекомендується приймати при індивідуальній непереносимості препарату — відомі випадки, коли вже при першому прийомі, причому в стандартній дозі, фенотропіл викликає ненормальні побічні ефекти типу судом, носової кровотечі, запаморочення і так далі. У таких випадках, зрозуміло, від прийому препарату слід відмовитися. Фенотропіл відпускається лише за рецептом лікаря і, відповідно, для прийому цього препарату повинні бути вагомі підстави.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.