Фенибут — активізує центральну нервову систему

Фенибут — це речовина, схожа на гамма-аміномасляна кислота, яка виробляється в мозку. Фенібут використовується як ліки при підвищеній тривожності, страхах, порушеннях сну (безсоння), стресі, перевтомі, посттравматичному стресовому розладі, депресії, алкоголізмі та порушеннях серцевого ритму. Він також використовується для поліпшення пам’яті, здатності до навчання і стимуляції розумових процесів.

Історія відкриття і механізм дії

Фенибут — це похідне гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), нейротрансмітера, який проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Він був розроблений у Радянському Союзі і 1960 років використовувався у клінічних умовах для різних цілей. Його дія вивчали в рамках експериментальної медицини; раніше фенібут знаходиться в аптечках космонавтів.

Фенибут часто порівнюють з валіум, і дійсно, ці препарати чимось схожі, але у них є і значні відмінності. Фенібут володіє анксиолитическими та ноотропні властивості.

Структурно фенібут і ГАМК дуже схожі один на одного; фенілетиламін і баклофен також подібні з ГАМК. ГАМК є дуже важливим гальмівним нейромедіатором. При введенні в його молекулу фенільного кільця (яке і є в молекулі фенибута) він набагато легше долає бар’єр між мозком і кров’ю.

Властивості фенибута

В цілому, фенібут надає позитивну дію на емоційний стан людини. Він допомагає впоратися з психологічними і фізичними перевантаженнями, стимулює розумову діяльність, поліпшує сон, посилює ефект снодійних препаратів і нейролептиків (а також наркотиків, в тому числі алкоголю). Фенібут виявляє протисудомну ефектом. Іноді прийом фенибута рекомендується для поліпшення роботи вестибулярного апарату, а також в якості заспокійливого пацієнтам, яким належить складна хірургічна операція. Його також використовують при лікуванні алкоголю для полегшення абстинентного синдрому.

Крім того, фенібут може тимчасово збільшити фізичну силу і витривалість, а також підвищити ефективність розумової діяльності.

Як і кому треба приймати фенібут

Згідно недавно проведеним дослідженням, заспокійливу дію фенибута слабкіше, ніж у такого популярного медикаменту, як діазепам. У деяких країнах фенібут навіть дозволили продавати без рецепта.

Ці ліки можна приймати як дорослим, так і дітям, в тому числі і дошкільнятам.

Більшість учених визнає фенібут безпечним ліками, що практично не мають побічних ефектів. Іноді у пацієнтів спостерігається підвищена сонливість, але і цей ефект виражений досить слабко. Дуже рідко після перших прийомів пацієнти скаржаться на головні болі, нудоту, дратівливість, тривожність, запаморочення. При появі цих симптомів, а також ознаках алергічної реакції рекомендується порадитися з лікарем. Однак у більшості пацієнтів ці ознаки через деякий час проходять — як тільки організм звикає до нового лікам.

Зверніть увагу

Симптомами передозування фенибута можуть бути запаморочення, непритомність і галюцинації.

Фенибут можна приймати одночасно із вживанням алкоголю, інших седативних препаратів, і, зрозуміло, заборонених наркотичних засобів. Його застосування може бути небезпечним для пацієнтів, які приймають або нещодавно приймали ліки від епілепсії та хвороби Паркінсона, а також наркотичні анальгетики. Якщо ви приймаєте фенібут, відмовтеся від снодійних, в тому числі безрецептурних. Фенібут може настільки посилити їх дію, що це знизить вашу активність у повсякденному житті і з великою ймовірністю негативно вплине на здатність керувати транспортними засобами та роботі зі складним технічним обладнанням.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.