Фен шуй — гармонія в будинку

загрузка...

Сьогодні стало модно створювати інтер’єр і декорувати житло згідно фен шуй. Ми часто говоримо це слово, намагаємося дотримуватися деяких правил, але навіщо це потрібно і як робити правильно не завжди чітко собі уявляємо.

Теорія фен шуй прийшла до нас з даоської практики. Вона базується на припущенні про існування містичної енергії ци, яка пронизує все суще. Особливості розташування предметів в інтер’єрі, орієнтація будинку щодо сторін світу, колірне рішення і багато інших речей створюють комбінації ци. Ці поєднання можуть бути гармонійними чи ні.

Співзвуччя п’яти стихій вогню, металу, води, землі і дерева народжує ауру простору, що оточує людину і впливає на нього.

Перебування в житло, побудованому і декорованому згідно фен шуй, викликає почуття умиротворення. Там хочеться бути весь час. Якщо ж енергетичні параметри приміщення далекі від ідеалу, може скластися несприятлива обстановка в будинку. Знаходиться там важко, народжуються такі почуття як, неспокій, агресія, тривожність. А оскільки людина і навколишнє середовище впливають один на одного то, напрошується висновок про те, які перспективи обіцяють «вдалі» і «невдалі» комбінації енергії ци.

Будинок, в якому дотримуються принципи, фен шуй благотворно впливає на господарів і гостей, приносить успіх і багатство, оберігає від хвороб, допомагає розкрити творчі здібності та зберегти рівновагу в сімейних відносинах, дарує гарний настрій. Якщо ж у квартирі безліч конгломератів несприятливої енергії, то велика ймовірність хвороби жителів такого будинку, сварки і лайка часто можуть мати місце між членами сім’ї, тут проживає.

Що потрібно враховувати, намагаючись створити гармонію в будинку по фен шуй?

На жаль, багато міські квартири побудовані без урахування не тільки принципів фен шуй, але і геофізичної обстановки. Ситуацію можна виправити своїми силами.

Гармонія кольору і форм дуже важлива для правильного протікання ци. Для спальні вибираємо палітру стихії води, тобто сині, блакитні і бузкові відтінки. Це дарує спокій, налаштовує на гарний сон і спілкування з космосом. Форми і лінії переважні плавні. Ні в якому разі, не можна розміщувати ліжко напроти дверей, це може призвести до неприємних наслідків.

Для вітальні або кухні можна вибрати стихію вогню. Характерні кольори цього елемента червоний і оранжевий, лінії геометрично чіткі, але без гострих кутів. Фен шуй взагалі закликає уникати гострих кутів і різких перепадів, це охоронить від сварок в побуті і сварок між подружжям. Вогонь дає енергію, заряджає бадьорістю і допомагає вдало завершувати всі розпочаті справи. Правда, при надлишку ця стихія може служити причиною підвищеної тривожності і стомлюваності.

Але найважливіше це гармонійно поєднувати всі п’ять стихій в правильних пропорціях, що враховують геофізичне положення будинку, орієнтування щодо сторін світу, темперамент і особисті особливості людини.

Ще один фактор впливає на сприятливе перебіг енергії ци, це взаємодія двох начал нашого всесвіту інь і ян. А, значить, створюючи інтер’єр оптимально передбачити чоловічі та жіночі зони. Важливо, прислухатися до кожного члена родини і врахувати всі побажання про комфорт. Особливо важливо влаштувати все за правилами фен шуй для малюків, адже вони найбільш чутливі до енергетичної обстановці.

Ну і звичайно, може здатися, що фен шуй дороге задоволення. Це не зовсім вірно. Звичайно, деякі вкладення доведеться зробити, але, якщо купуючи кожну річ, уявляти, як вона буде виглядати в будинку, шукати її місце і не набувати нічого зайвого, витрати будуть цілком у межах розумного.

А ще, влаштовуючи будинок згідно принципам фен шуй, господарі роблять ставку на міцне здоров’я, удачу в справах, багатство і процвітання. А це, погодьтеся, коштує витрачених грошей.

Олена Сібілева

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.