Фейхоа в домашніх умовах: екзотика на підвіконні

загрузка...

Вирощування різних рослин в домашніх умовах — досить захоплююче заняття, особливо якщо сам процес закінчується цвітінням або появою чогось смачного і корисного. Найпоширенішим «віконним» рослиною є, звичайно, квіти, проте для багатьох цього не достатньо. Тому розведенням все, що може рости на підвіконні, і потім підлягає вживанню в їжу, займаються багато, але бажаного результату добиваються далеко не всі. Занадто багато премудростей, особливо якщо рослина екзотичне. Вирощування фейхоа в домашніх умовах — це якраз той самий випадок.

А чи можливо це?

Фейхоа є «вихідцем» з субтропічного клімату і росте переважно на деревах, які досягають висоти в п’ять метрів, або на досить великих чагарниках. Умови субтропіків припускають наявність особливої грунту, вологості і освітленості. Незважаючи на це, фейхоа спокійно росте на плантаціях і буде рости на підвіконні, якщо ретельно дотримувати правила догляду. Так що це цілком можливо.

З чого починати

Спочатку треба отримати насіння або живці. Якщо мова йде про вирощування в квартирі, живцювання не підійде. Живці краще використовувати на відкритій землі. Для добування насіння ягода розрізається навпіл, далі з неї дістається ложечкою м’якоть, акуратно витягуються нечисленні насіння, добре промиваються чистою водою або слабким розчином марганцівки і добре висушуються.

Після цього необхідно підготувати ємкість для землі. Матеріал може бути різним. Спочатку переважніше неглибокий горщик для прорість насіння.

Земля повинна наполовину складатися зі звичайної грунту. При цьому не варто приносити її з найближчого двору. Бажано від’їхати подалі туди, де життєдіяльність людини мінімальна. Іншу половину повинні складати торф і чистий пісок.

Посадка та вирощування насіння

Насіння треба садити на глибину приблизно п’ять міліметрів і на кілька сантиметрів один від одного. Температура грунту повинна бути близько двадцяти градусів. Після цього землю треба добре полити водою кімнатної температури. Садити краще починаючи з березня місяця. Приблизно через півтора місяці з’являться паростки з листям. Коли листя сформуються (їх зазвичай буває у кожного пагона по чотири), паростки пересаджують в окремі дерев’яні діжки більшого обсягу з землею і добавкою, що складається з двадцяти відсотків натурального органічного компонента, наприклад, гною і в такій же пропорції чистого піску. Потім добре поливають.

Вирощування плодів

Цей етап вимагає особливого догляду, оскільки необхідно ретельно стежити за температурою і вологою, а також самим процесом росту. Температура повітря повинна бути не більше двадцяти п’яти градусів, а вологість підвищеної, тому бажано обприскувати і трохи поливати хоча б раз у день. Необхідно уникати потрапляння прямих сонячних променів, але при цьому не забувати, що фейхоа — світлолюбна рослина. Після досягнення висоти приблизно тридцяти сантиметрів необхідно зрізати верхівку, щоб зростання продовжувалося в сторони. Засохлі листя і стебла також треба прибирати. У перші три роки фейхоа два рази на рік пересаджують в свіжу землю. Протягом процесу зростання необхідно щомісяця додавати трохи гною, золи і суперфосфату. Для того, щоб з’явилися плоди, необхідно зробити запилення. Для цього потрібно, як мінімум, дві рослини, цвітіння яких повинно бути одночасним.

Потрібно враховувати, що фейхоа буває різних сортів. Тому плодоносити рослина може почати і через два роки, і через п’ять років. Перед посівом необхідно дізнатися якомога більше про сорт ягоди.

Неллі Рябініна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.